Ukrywał kontrabandę akcyzową na ogródku działkowym

Ukrywał kontrabandę akcyzową na ogródku działkowym

2 czerwca 2020, godz. 13:40
Udostępnij: Kopiuj link

Ponad 200 litrów lewego alkoholu i 49 tys. sztuk papierosów oraz tytoń bez znaków akcyzy zabezpieczyli mundurowi śląskiej KAS. Mieszkaniec Śląska ukrywał kontrabandę akcyzową na ogródku działkowym.

Funkcjonariusze śląskiej KAS w trakcie rutynowej kontroli ujawnili znaczne ilości alkoholu, papierosów oraz tytoniu niewiadomego pochodzenia. Właścicielem akcyzowej kontrabandy okazał się 47-letni mieszkaniec Chorzowa.

Mundurowi skontrolowali samochód oraz ogródek działkowy, należące do mężczyzny. W wyniku przeszukania samochodu osobowego oraz pomieszczenia gospodarczego ujawnili łącznie 209 litrów lewego alkoholu i 49 tys. sztuk papierosów różnych marek oraz ponad 5 kg tytoniu do palenia. Wyroby nie były oznaczone znakami akcyzy, cześć papierosów posiadała banderole białoruskie. Funkcjonariusze podejrzewają, że mężczyzna zajmował się sprzedażą nielegalnych wyrobów na lokalnych bazarach i targowiskach.

Mundurowi oszacowali wartość rynkową trefnych towarów na ponad 55 tys. złotych. Gdyby nielegalne wyroby trafiły do obrotu straty Skarbu Państwa tytułem niezapłaconych ceł i podatków wyniosłyby blisko 74 tys. złotych.

Akcyzowa kontrabanda już trafiła do magazynów śląskiej KAS i będzie stanowiła dowód w prowadzonym postępowaniu karnym skarbowym.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osoby, które decydują się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełniają przestępstwo lub wykroczenie skarbowe, co zagrożone jest karą grzywny lub nawet karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu