Podsumowanie działań

Podsumowanie działań "Prędkość"

8 czerwca 2020, godz. 11:43
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Na drogach powiatu lublinieckiego zakończyły się działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których nadrzędnym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W trakcie działań policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP Lubliniec ujawnili łącznie 24 wykroczenia, nałożyli 15 mandatów karnych oraz skierowali do sądu 1 wniosek o ukaranie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie powiatu lublinieckiego policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Policyjne patrole można było spotkać w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów często wskazanych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas działań lublinieccy stróże prawa skontrolowali łącznie 27 pojazdów. Mundurowi ujawnili 24 kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Za popełnione wykroczenia łącznie nałożyli 15 mandatów karnych, a także zastosowali 8 pouczeń. W jednym przypadku, kierujący który dopuścił się naruszenia obowiązujących przepisów odpowie przed sądem za swoje postępowanie.
Dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu działania, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną poważnych zdarzeń drogowych.

Komentarze

B
Badacz 9 czerwca 2020, godz. 17:34
Zgłoś
Brawo dla drogówki

Oby tak dalej, przyzwolenie na przekraczanie prędkości w Polsce to jakiś dramat.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu