Motocyklista stracił prawo jazdy

Motocyklista stracił prawo jazdy

16 czerwca 2020, godz. 7:24
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Pomimo licznych akcji profilaktycznych oraz apeli o codzienną jazdę zgodną z przepisami, niektórzy kierowcy w dalszym ciągu znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość. W walce z „piratami drogowymi” bardzo dobrze sprawdza się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To właśnie podczas weryfikacji jednego z naniesionych zagrożeń, prawo jazdy stracił motocyklista, który w Sośnicy jechał z prędkością 126km/h!

Niestety pomimo wielu policyjnych działań profilaktycznych i medialnych apeli dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nadal zdarza się, że kierujący nie przestrzegają przepisów i znacznie przekraczają prędkość w obszarze zabudowanym. W walce z „piratami drogowymi” bardzo dobrze sprawdza się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której mieszkańcy sami, precyzyjnie zaznaczają miejsca, gdzie kierowcy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego.
W ubiegły weekend, podczas weryfikacji zagrożenia na ul. Asfaltowej w Sośnicy, policjanci z lublinieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu tarnogórskiego, który w obszarze zabudowanym, swoim motocyklem poruszał się z prędkością 126 km/h! Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany wysokim mandatem, na jego konto dopisanych zostało 10 punktów karnych, a dodatkowo stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci wykorzystywali laserowe urządzenie pomiarowe. Jedną z zalet urządzenia jest fakt, iż podczas pomiaru prędkości wykonywane jest zdjęcie z dokładnym wskazaniem mierzonego pojazdu. Eliminuje to wątpliwości co do tego, który samochód był przedmiotem pomiaru. Dodatkowo policjant może ustawiać zbliżenie i ostrość na aktualnie mierzony pojazd i utrzymywać optymalne warunki zapisu video w trakcie całego cyklu pomiaru. W rezultacie zapisany zostaje dowód każdego zarejestrowanego wykroczenia

Komentarze

A
antyprędkość 16 czerwca 2020, godz. 12:45
Zgłoś

Powinni łapać na wyjeździe z Lublińca - ul. Lisowicka. Tam dopiero łamią przepisy

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu