Zatrzymali sprawców kradzieży, przy okazji znaleźli sadzonki marihuany

Zatrzymali sprawców kradzieży, przy okazji znaleźli sadzonki marihuany

16 czerwca 2020, godz. 7:27
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn - mieszkańców powiatu lublinieckiego, podejrzanych o kradzież elektronarzędzi o wartości powyżej 10 tyś. złotych. Stróże prawa odzyskali część skradzionych przedmiotów. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły tygodniu lublinieccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży elektronarzędzi na szkodę firmy z tereny powiatu lublinieckiego. Kryminalni szybko ustalili dane osób podejrzewanych o dokonanie kradzieży, po czym udali się do ich miejsc zamieszkania.
Na terenie gminy Herby zatrzymani zostali dwaj 26-latkowie, natomiast w jednej z miejscowości na terenie gminy Boronów policjanci zatrzymali kolejnego 26-taka oraz 42 letniego mężczyznę.
W wyniku przeszukania lokali należących do sprawców, stróże prawa zabezpieczyli część skradzionego sprzętu, a dodatkowo na terenie posesji należącej do 42-latka znaleziono 17 sadzonek marihuany.
Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, a następnie usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Najstarszy z zatrzymanych dodatkowo odpowie przed sądem za uprawę konopi innych niż włókniste.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu