Budowa krytej pływalni w Lublińcu

Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura wystosował informację dotyczącą budowy krytej pływalni wraz z częścią rekreacyjną w Lublińcu. Zamieszczamy pełną treść komunikatu.

Szanowni Mieszkańcy Lublińca!

Głównym deficytem, wskazywanym już od wielu lat przez mieszkańców miasta, jest brak krytej pływalni. Z uwagi na wysokie koszty budowy oraz brak możliwości pozyskania zewnętrznego dofinansowania, w kolejnych latach realizacja budowy krytej pływalni była odkładana. Nie oznacza to jednak, że z niej zrezygnowano.

5 czerwca 2019 r. Gmina Lubliniec zawarła porozumienie z Gminą Wałbrzych (Lider) w sprawie współpracy w zakresie wspólnej realizacji pakietowego Projektu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) obejmującego:

  • budowę krytej pływalni w Lublińcu,
  • budowę otwartego basenu w Wałbrzychu.

19 grudnia 2019 r. Lider porozumienia złożył wniosek do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej o wsparcie w zakresie doradztwa zewnętrznego.

30 kwietnia br. zostało zawarte przez Lidera porozumienie z Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie wsparcia doradczego dla Projektu, na mocy którego Minister poniesie 90% kosztów doradztwa. Pozostałe 10% kosztów poniosą Gmina Wałbrzych i Gmina Lubliniec w równych częściach. Postępowanie na wybór doradcy przeprowadzi Ministerstwo.

Doradztwo obejmować będzie kilka etapów. Efektem pierwszego etapu, którego zakończenie planowane jest na przełomie lat 2020 -2021, będzie ocena efektywności realizacji przedsięwzięcia. Ten etap będzie podstawą do podjęcia decyzji o kontynuacji realizacji inwestycji związanej z budową krytej pływalni w formule PPP i przystąpienia do kolejnych etapów Projektu (wybór Partnera Prywatnego, budowa basenu i jego eksploatacja).

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmować będzie Rada Miejska, co powinno nastąpić na przełomie 2020 i 2021 r.

Burmistrz Miasta

Edward Maniura

Redakcja: Przypominamy projekt basenu zaprezentowany mieszkańcom w 2008 roku.

tagi:
2020-06-16 12:40:30 źródło: UM Lubliniec, foto archiwum

Galeria: projekt basenu

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x