Pierwsze pojemniki na odpady bio dostarczone

Pierwsze pojemniki na odpady bio dostarczone

18.06.2020 10:52
Czytanie treści strony dostępne

Od wczoraj firma PZOM Strach Sp. z o.o. Sp. k. rozpoczęła dystrybucję pojemników brązowych o pojemności 120 l na bioodpady w zabudowie jednorodzinnej. Przypominamy, iż od lipca br. pojemniki te zastąpią dotychczasowe brązowe worki. Obecnie firma dostarcza pojemniki do nieruchomości znajdujących się w rejonie IV harmonogramu wywozu odpadów. 

Dla pozostałych rejonów pojemniki zostaną dostarczone w następujących terminach:
- dla rejonu II – do 22 czerwca
- dla rejonu V – do 24 czerwca
- dla rejonu III – do 25 czerwca
- dla rejonu I – do 29 czerwca

Mieszkańcy, którzy zdecydują się kompostować odpady biodegradowalne na własnym kompostowniku, proszone są o kontakt z działem Wydziałem Komunalnym w Urzędzie Miejskim. Przysługiwać im będzie zniżka w stawce za odpady komunalne w wysokości 3 zł od osoby miesięcznie - należy złożyć nową deklarację - pobierz nowy wzór deklaracji. Pojemnik na odpady bio zostanie odebrany z posesji.

Właściciele nieruchomości, którzy chcieliby skorzystać z ulgi już w lipcu, proszeni są o pilne przekazanie informacji o posiadaniu własnego kompostownika do Urzędu Miejskiego. Informację można przesłać drogą mailową: komunalny@lubliniec.pl lub telefonicznie pod numerem 343530100. W informacji mailowej należy zawrzeć, że wyrażacie Państwo chęć skorzystania z ulgi za kompostowanie bioodpadów na własnym przydomowym kompostowniku oraz podać imię i nazwisko właściciela, dokładny adres nieruchomości.

Pojemnik na odpady biodegradowalne przysługuje mieszkańcom w zabudowie jednorodzinnej - jeden pojemnik o pojemności 120l na posiadłość, bez względu na ilość osób w niej mieszkających.

Komentarze

Za co,? 2020-06-19, 11:31:08
Zgłoś
Za co?
Zbiornik dostaniemy zanim można złożyć deklaracje że go nie chcemy :/ i będzie podróżował sobie ten kosz. Za co zapłacimy 9/12zł więcej? W czym usługa będzie lepsza niż w roku 2019/2020? W innych gminach powiatu nie ma takich drastycznych podwyżek, a tu dalej Ci sami odbierają śmieci mimo skarg na usługę i to z podwyżka cen. Nic tylko zadeklarować się na płacenie za śmieci w inny miejscu.

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu