Komunikat Przewodniczącego Rady Miejskiej

Komunikat Przewodniczącego Rady Miejskiej

18 czerwca 2020, godz. 12:15
źródło: UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Szanowni Mieszkańcy

Zgodnie z art. 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 713) oraz art. 15zzzzzz ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 374 ze zm.) Burmistrz Miasta Lublińca złożył w dniu 15 czerwca 2020 roku Raport o stanie miasta Lubliniec za 2019 rok.

Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.

Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę. W debacie nad raportem oprócz radnych głos mogą zabierać mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie składa do Przewodniczącego Rady Miejskiej pisemne zgłoszenie poparte podpisami, w gminie powyżej 20 000 mieszkańców, co najmniej 50 osób (mieszkańców). Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.

25 czerwca 2020r. o godzinie 12.30 podczas sesji Rady Miejskiej w Lublińcu, która odbędzie się w formie wideokonferencji, przeprowadzona zostanie debata nad Raportem o stanie miasta Lubliniec za 2019 rok.

Mieszkańców, którzy są zainteresowani wzięciem udziału w debacie, prosimy o dokonanie pisemnego zgłoszenia do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lublińcu, popartego podpisami co najmniej 50 osób (mieszkańców), najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, tj. do dnia 24 czerwca 2020r.

Podczas sesji w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Sportowej 3 będzie przygotowane stanowisko komputerowe dla mieszkańców, którzy zgłosili swój udział w debacie i których zgłoszenie spełnia wymogi określone w art. 28 aa ust. 7 pkt 2) ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 713).

Szczegółowych informacji udziela Biuro Rady, nr tel. 34 3530100 wew.108., email: biuro@rada.lubliniec.pl

Przewodniczący Rady Miejskiej

Gabriel Podbioł

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu