Zatrzymany za włamanie i kradzież motocykla

Zatrzymany za włamanie i kradzież motocykla

18 czerwca 2020, godz. 12:23
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy stróże prawa odzyskali skradziony w Gwoździanach motocykl marki Romet. W ten sam dzień zatrzymali również sprawcę jego kradzieży. Okazało się, że 36-letni mieszkaniec gminy Pawonków najpierw włamał się do pomieszczenia gospodarczego na jednej z posesji w Gwoździanach, a następnie dokonał kradzieży pojazdu. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Ze wstępnych ustaleń śledczych prowadzących sprawę wynika, że do włamania i kradzieży motocykla miało dojść w nocy z 13 na 14 czerwca br. na jednej z posesji w Gwoździanach. Fakt włamania do pomieszczenia gospodarczego i brak pojazdu właściciel jednośladu ujawnił w niedziele rano. O zdarzeniu poinformował lublinieckich policjantów, którzy natychmiast przystąpili do poszukiwania pojazdu oraz osób odpowiedzialnych za kradzież z włamaniem.
W krótkim czasie motocykl został odnaleziony na jednej z posesji w Gwoździanach, a chwilę później sprawca kradzieży był już w rękach policjantów. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec gminy Pawonków, który w momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty włamania i kradzieży motocykla. Za czyny, których się dopuścił grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu