Zatrzymany za włamanie i kradzież motocykla

Lublinieccy stróże prawa odzyskali skradziony w Gwoździanach motocykl marki Romet. W ten sam dzień zatrzymali również sprawcę jego kradzieży. Okazało się, że 36-letni mieszkaniec gminy Pawonków najpierw włamał się do pomieszczenia gospodarczego na jednej z posesji w Gwoździanach, a następnie dokonał kradzieży pojazdu. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Ze wstępnych ustaleń śledczych prowadzących sprawę wynika, że do włamania i kradzieży motocykla miało dojść w nocy z 13 na 14 czerwca br. na jednej z posesji w Gwoździanach. Fakt włamania do pomieszczenia gospodarczego i brak pojazdu właściciel jednośladu ujawnił w niedziele rano. O zdarzeniu poinformował lublinieckich policjantów, którzy natychmiast przystąpili do poszukiwania pojazdu oraz osób odpowiedzialnych za kradzież z włamaniem.
W krótkim czasie motocykl został odnaleziony na jednej z posesji w Gwoździanach, a chwilę później sprawca kradzieży był już w rękach policjantów. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec gminy Pawonków, który w momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty włamania i kradzieży motocykla. Za czyny, których się dopuścił grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

tagi:
2020-06-18 12:23:14 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x