Policja apeluje - Uwaga na zwierzęta leśne

Policja apeluje - Uwaga na zwierzęta leśne

18.06.2020 12:24
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Gwałtowny manewr w celu uniknięcia kolizji z dzikim zwierzęciem był przyczyną wczorajszego, poważnie wyglądającego zdarzenia na drodze pomiędzy Koszęcinem a Boronowem. Policjanci apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę, w każdej chwili mogą wbiec dzikie zwierzęta. Zdarzenia drogowe z ich udziałem często kończą się tragicznie.

W środę rano, około godz. 7 na leśnym odcinku drogi wojewódzkiej nr 907, pomiędzy Koszęcinem a Boronowem przed maskę volkswagena wbiegła sarna. Kierujący osobówką, 28-letni mieszkaniec gminy Herby chcąc uniknąć zderzenia gwałtownie zahamował, utracił panowanie nad pojazdem i dachował. Na miejscu interweniowały służby, a kierujący został przewieziony do szpitala w Blachowni. Na szczęście okazało się, że mężczyzna nie odniósł żadnych poważnych obrażeń i po badaniach został wypisany do domu.

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności przejeżdżając przez tereny leśne czy pola uprawne. Gdy na drodze lub w jej pobliżu dostrzeżemy dzikie zwierzę przede wszystkim należy zwolnić i uważnie obserwować otoczenie. Często zwierzęta takie jak sarny czy dziki nie przemieszczają się samotnie. Jeśli jest taka potrzeba pozwólmy, aby „nieproszony gość” sam przemieścił się na drugą stronę drogi lub w głąb lasu. Nawet jeśli zwierzę stoi w pewnej odległości od jezdni, zawsze istnieje ryzyko, że nagle może wbiec pod koła. Jeśli już dojdzie do potrącenia, zawsze należy pamiętać o własnym bezpieczeństwie, zachować ostrożność i nie zbliżać się do rannego zwierzęcia, a także powiadomić służby.
Kierowcy powinni pamiętać również by nie lekceważyć znaku drogowego „Uwaga na dzikie zwierzęta”(Znak A-18b) Ostrzega on kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę na tym odcinku drogi jest większe niż w innych miejscach.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu