Cierpisz na problemy z zasypianiem? Sprawdź ABC zdrowego snu ekspertów z Hilding Anders

Cierpisz na problemy z zasypianiem? Sprawdź ABC zdrowego snu ekspertów z Hilding Anders

19.06.2020 9:19
art. sponsorowany
Czytanie treści strony dostępne

Wartościowy, komfortowy i zdrowy sen to jedne z istotniejszych kwestii jeśli chodzi o to, czym dany użytkownik powinien kierować się przy wyborze materaca. To właśnie od tego zależeć będzie, czy osoba obudzi się wyspana i pełna energii, czy okaże się, iż jest ona rozdrażniona, a przez to nieproduktywna. Ta ostatnia kwestia jest szczególnie istotna w pracach kreatywnych, ale ma również spore znaczenie przy wyczerpujących organizm zajęciach fizycznych. Jak dobrać materac, który podczas snu, pozwoli na regenerację organizmu? Poznaj, co na ten temat twierdzą eksperci renomowanej marki, Hilding Anders.

Problemy z zasypianiem? Sprawdź, czy winnym nie jest tutaj materac

Wśród powodu braku wartościowego i komfortowego snu znaleźć można wiele rzeczy – obok stresu spowodowanego problemami w pracy czy sytuacją rodzinną, eksperci zwracają często uwagę na jakość materaca. Okazuje się bowiem, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich materac nie spełnia swoich podstawowych zadań, co w konsekwencji prowadzi do problemów z zasypianiem i właściwym odpoczynkiem. Materac powinien przede wszystkim zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, by ciało podczas snu znajdowało się we właściwej pozycji (lekarze i eksperci zalecają, by była to litera S).

W przeciwnym razie mięśnie będą przez cały czas napięte i nie zregenerują się dostatecznie dobrze, co poskutkuje bólami, zmęczeniem i brakiem energii przez najbliższe kilka, kilkanaście godzin. Dlatego dobór właściwego materaca jest tak istotny, a dzięki szerokiemu wyborowi i wielu modelom znaleźć można konstrukcję dostosowaną do indywidualnych potrzeb użytkownika. Informacje o tym, jak właściwie dobrać materac pod kątem problemów z kręgosłupem czy zasypianiem znaleźć można w artykule: Jak dbać o kręgosłup? Poznaj skuteczne sposoby!

Właściwe warunki w sypialni kluczem do wartościowego snu

Innym aspektem, który często umyka ludziom, przy okazji szukania powodu problemów ze snem są złe warunki w sypialni, mające negatywny wpływ na daną osobę. Może to być zarówno nieodpowiednia temperatura, która wywołuje dreszcze lub nadmierną potliwość, jak i dobór światła czy wilgotność powietrza. Wszystko to wpływa na jakościową stronę snu, z czym problem ma wiele osób. Eksperci doradzają wówczas przemeblowanie lub wprowadzenie kilku zmian w sypialni, które poprawią samopoczucie danej osoby, obniżając tym samym poziom stresu.

Niedostateczna ilość światła to również duży problem – wzbudza to rozdrażnienie, co w połączeniu ze źle dobranym materacem, powoduje duże problemy z zasypianiem i ostatecznie uzyskaniem wartościowego snu. Warto zadbać wtedy o odpowiednie zasłony lub przenieść łóżko w inne miejsce, a jeśli żadna z tych rzeczy nie pomoże, to konieczna może okazać się wymiana materaca. Więcej o tym, jak zadbać o odpowiedni wystrój sypialni pod kątem wartościowego snu znaleźć można w artykule: Jaka temperatura w sypialni jest optymalna do spania?

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę w kwestii wartościowego snu?

Kolejnym kluczowym aspektem w temacie szeroko rozumianego snu może okazać się zapach, jaki unosi się w sypialni. Paradoksalnie nie musi chodzić tutaj o bliskie sąsiedztwo z kuchnią, bowiem w trakcie snu ciało człowieka wydziela dużo potu. Stąd konieczność dobrej wentylacji materaca, a tę poprawia lateksowa wkładka i odpowiednie poszycie. Na sennamaterace.pl znaleźć można wiele materacy renomowanych marek, w tym te marki Hilding.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu