W 30 minut trzech kierowców straciło prawo jazdy

Zgodnie z zapowiedziami lublinieccy policjanci prowadzą regularne działania związane z kontrolą przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach powiatu lublinieckiego, gdyż pomimo licznych apeli i prowadzonych działań profilaktycznych niektórzy kierowcy w dalszym ciągu nie przestrzegają obowiązujących przepisów i zdarza się, że znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość stwarzając tym samym bardzo duże zagrożenie w ruchu drogowym.

W ubiegłą sobotę, pomimo trudnych warunków atmosferycznych, w miejscowości Piasek, tylko w przeciągu pół godziny, aż 3 kierowców straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Pierwszym, który w tym dniu stracił uprawnienia był 31-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego. Policyjny radar wykazał, że prowadził swoje audi z prędkością 102 km/h. Po kilku minutach, w tym samym miejscu, stróże prawa zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW. Siedzący za kierownicą 49-letni mężczyzna poruszał się z prędkością 101 km/h. Niechlubnym "rekordzistą" okazał się w tym dniu mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który przejeżdżając przez obszar zabudowany w Piasku, przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 63 km/h. Za popełnione wykroczenie wszyscy zostali ukarany wysokimi mandatami karnymi, a na ich konto dopisanych zostało 10 punktów karnych. Dodatkowo przez najbliższe trzy miesiące będą musieli powstrzymać się od prowadzenia samochodu.

Mundurowi przypominają, że wszyscy kierujący, którzy będą lekceważyć przepisy ruchu drogowego i nie zastosują się do ograniczeń prędkości, w tym w szczególności na obszarze zabudowanym muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, a także z czasową utratą prawa jazdy.

tagi:
2020-06-24 13:25:56 KPP Lubliniec

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
MG 2020-06-26, 11:12:18

PROPONUJĘ
Sprawdzić koperty dla osób niepełnosprawnych i kto parkuje, oś 3-maja,

  Zgłoś komentarz

komentarz 2020-06-25, 04:42:57

proponuję skontrolować ulicę Powstańców Śląskich, bo to jakie prędkości ludzie osiągają w okolicy wiaduktu przekracza wyobrażenia

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x