6 powodów do zakupu klimatyzatora przenośnego

6 powodów do zakupu klimatyzatora przenośnego

9 lipca 2020, godz. 8:24
Udostępnij: Kopiuj link

Trwa lato, a więc i uciążliwe upały. Jeśli zastanawiasz się, jak obniżyć temperaturę powietrza w swoim domu lub mieszkaniu, koniecznie rozważ zakup klimatyzacji przenośnej. To rozwiązanie uniwersalne, a jednocześnie skuteczne i tańsze od klimatyzacji przenośnej.

1. To urządzenie naprawdę chłodzi powietrze

Pierwszy argument wydaje się banalny, ale jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że niektóre urządzenia rekomendowane do walki z upałem wcale nie obniżają rzeczywistej temperatury (wentylatory, klimatyzery ewaporacyjne), wspominanie o skuteczności ma sens. Klimatyzator przenośny nie jest kolejnym urządzeniem, które wprowadza powietrze w ruch i daje lekką ulgę wyłącznie wtedy, gdy siedzisz tuż obok niego. Jego skuteczność jest taka sama jak klimatyzatora stacjonarnego.

Obecnie w sprzedaży dostępne są klimatyzatory przenośne dostosowane do pracy w różnych warunkach. Jednym z urządzeń wyróżniających się wysoką wydajnością jest klimatyzator pokojowy Welltec ACH1414, którego moc chłodnicza wynosi aż 4 kW, a więc pozwala na efektywną pracę w pomieszczeniu o powierzchni prawie 50 m².

2. Klimatyzatora przenośnego możesz używać wszędzie

Dlaczego wiele osób decyduje się na wybór klimatyzatora przenośnego, a nie stacjonarnego? Jednym z głównych powodów jest fakt, że tego drugiego nie można zamontować wszędzie. Klimatyzacja stacjonarna wymaga wiercenia otworów w ścianach, a na to nie każdy może sobie pozwolić. 

W przypadku klimatyzatorów przenośnych takie działania są zbędne, ponieważ rurę wystarczy wysunąć przez okno zabezpieczone specjalną uszczelką. W rezultacie tego typu urządzenie stanowi idealną propozycję dla mieszkańców bloków oraz osób wynajmujących mieszkanie lub dom. Oczywiście, jeśli nie należysz do żadnej z tych grup, także możesz zyskać na zakupie klimatyzatora przenośnego.

3. Nie musisz płacić za montaż i przeglądy

Sposób montażu klimatyzacji stacjonarnej zazwyczaj wymusza skorzystanie z usług fachowców, co generuje dodatkowe koszty. Nie są one małe, ponieważ zazwyczaj oznacza to wydatek ponad 1000 zł. Jeśli zdecydujesz się na zakup klimatyzatora przenośnego, z łatwością zamontujesz go samodzielnie. 

Wszystko, co trzeba zrobić to:

  • ustawić klimatyzator na równej, płaskiej i suchej powierzchni w pobliżu okna,
  • uchylić okno i zabezpieczyć je uszczelką do klimatyzatorów przenośnych,
  • podłączyć jeden koniec rury odprowadzającej gorące powietrze do urządzenia, a drugi wysunąć przez otwór w uszczelce.

Potem wystarczy już tylko podłączyć klimatyzator do zasilania, wybrać optymalne ustawienia i cieszyć się chłodnym powietrzem. Nie trzeba pamiętać o przeglądach, a co za tym idzie – płacić za nie, ponieważ klimatyzator przenośny ich nie wymaga.

4. Z łatwością przeniesiesz klimatyzator do innego pomieszczenia

Jak widać, klimatyzator przenośny można łatwo i szybko zamontować, a jednocześnie w krótkim czasie zdemontować. Dzięki temu jedno urządzenie da się wykorzystywać w różnych pomieszczeniach. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na zakup większej liczby klimatyzatorów, a chcesz cieszyć się chłodem zarówno w pokoju dziennym, jak i w sypialni, urządzenie przenośne to idealny wybór.

W takiej sytuacji pamiętaj jednak, aby kupić klimatyzator dopasowany pod względem mocy chłodniczej do tego pomieszczenia, w którym zapotrzebowanie na nią jest większe.

5. Klimatyzatory przenośne nie tylko chłodzą

Klimatyzator przenośny to urządzenie, które ma obniżać temperaturę powietrza. Jednak wiele urządzeń oferuje również dodatkowe tryby pracy, które czynią z nich sprzęt wielofunkcyjny. 

Klimatyzatory mogą być przystosowane do:

  • osuszania powietrza, czyli odprowadzania z niego wody (ten tryb przyda się wszędzie tam, gdzie występuje problem przewilżenia, stwarzający ryzyko rozwoju chorobotwórczych pleśni i grzybów),
  • wentylacji, a więc odświeżania powietrza,
  • ogrzewać powietrze.

Dwa pierwsze tryby są bardzo popularne, natomiast trzeci trochę mniej, co nie oznacza, że wybór klimatyzatorów z funkcją grzania jest mały. Do podwyższania temperatury powietrza przystosowane są m.in. takie urządzenia jak Blaupunkt Moby Blue S 1111E, Fersk Vind albo Electrolux EXP34U338HW. 

6. Masz zapewniony szeroki wybór

Duże zainteresowanie klimatyzatorami przenośnymi sprawia, że każdego roku na rynku pojawiają się nowe modele. Urządzenia różnią się między sobą pod wieloma względami. Z jednej strony to duży plus, ale z drugiej możesz mieć problem z wyborem odpowiedniego sprzętu. Z pomocą przychodzą specjaliści. Eksperci wybrali najlepszy klimatyzator pokojowy na lato 2020, dlatego możesz skorzystać z ich porady.

Jeśli chcesz samodzielnie porównać kilka klimatyzatorów przenośnych, zwróć szczególną uwagę na:

  • moc grzewczą (decyduje o maksymalnej powierzchni pracy),
  • przepływ powietrza (im wyższy, tym szybciej powietrze uzyska wyznaczoną temperaturę),
  • dostępne tryby pracy (czyli te, o których była mowa w poprzednim akapicie),
  • dodatkowe funkcje.

Pamiętaj też o tym, aby ocenić stosunek możliwości poszczególnych urządzeń do kosztów ich zakupu. Ceny klimatyzatorów przenośnych są bardzo zróżnicowane. Za niektóre modele warto zapłacić trochę więcej, a za inne nie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu