Incydent wyborczy w Kochanowicach - nowe informacje

Incydent wyborczy w Kochanowicach - nowe informacje

14 lipca 2020, godz. 7:01
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W niedzielę, w miejscowości Kochanowice policjanci z Lublińca, w bezpośrednim pościgu zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który dokonał znieważenia flagi państwowej. Sprawca zdjął dwie flagi z budynku Urzędu Gminy w Kochanowicach, a następnie zrzucił je na ziemię. Wcześniej miał on również dokonać zniszczenia kilku plakatów wyborczych z wizerunkiem jednego z kandydatów.

W wyborczą niedzielę, wczesnym rankiem na ulicy Wolności w Kochanowicach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali 23-letniego mieszkańca Lublińca, który dokonał znieważenia flagi państwowej. Mężczyzna najpierw wszedł na dach Urzędu Gminy w Kochanowicach i zdjął dwie flagi państwowe, a następnie zrzucił je na ziemię. W momencie zatrzymania sprawca był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi ustalili, że chwilę wcześniej ten sam mężczyzna zerwał plakaty wyborcze jednego z kandydatów. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z art. 137§1 kodeksu karnego, kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Przed sądem stanie również 64-letni mieszkaniec gminy Ciasna, który w tym samym dniu dokonał kradzieży trzech banerów z wizerunkiem jednego z kandydatów wywieszonych na ogrodzeniu prywatnej posesji w miejscowości Ciasna. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie, a sprawcy grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu