Więcej zabezpieczeń na przejazdach w Lublińcu i w woj. śląskim

Więcej zabezpieczeń na przejazdach w Lublińcu i w woj. śląskim

15.07.2020 11:03
Czytanie treści strony dostępne

W połowie lipca PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły poziom zabezpieczeń na dwóch przejazdach kolejowo-drogowych w Lublińcu. Za ok. 2,5 mln zł m.in. zamontowano sygnalizacje świetlne i wymieniono nawierzchnię skrzyżowania. To dwa z dziewięciu przejazdów w woj. śląskim zmodernizowanych w ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego za ok. 250 mln zł, współfinansowanego ze środków unijnych POIiŚ.

Bezpieczniejsze i punktualne przejazdy pociągów, a także zwiększenie poziomu zabezpieczeń dla kierowców i pieszych, to uzyskiwany efekt ogólnopolskiej inwestycji PLK na przejazdach kolejowo – drogowych.

W Lublińcu od połowy lipca dwa przejazdy kolejowo-drogowe mają dodatkowe zabezpieczenia - sygnalizację świetlną i dźwiękową. Migające czerwone światło jest dodatkową informacją dla kierowców, że muszą się zatrzymać. Wprowadzony na przejazdach monitoring pozwala śledzić sytuację w ruchu kolejowym i drogowym.
W województwie śląskim, na 9 skrzyżowań kolejowo – drogowych objętych programem przejazdowym, już zmodernizowano 6 przejazdów, a 3 są w przebudowie. Kierowcy korzystają z efektów prac na skrzyżowaniach w Rybniku Niedobczycach, Zabrzu Makoszowach, Radostowicach (linia Pszczyna – Rybnik) i Krzepicach (linia Herby Nowe – Oleśnica). Kończą się prace są na przejazdach w Jaworznie, Wilkowicach Bystrej i Cieszynie, i dzięki nim jeszcze wakacyjne podróże będą bezpieczniejsze.

Ogólnopolski projekt zwiększa poziom bezpieczeństwa na przejazdach
Skrzyżowania kolejowo-drogowe są modernizowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap I – część przejazdowa”. Przebudowa obejmuje ponad 180 przejazdów w całej Polsce. Projekt za ok. 250 mln zł, ma dofinansowanie prawie 194 mln zł z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Informacje o przejazdach w Lublińcu
Przejazd przy ul. Stawowej (linia 685) zyskał nową nawierzchnię, która ułatwia płynny przejazd samochodom. Skrzyżowanie drogi z torami wyposażono w monitoring i nowe oświetlenie. Także na przejeździe w Lublińcu przy ul. Droniowiczki (linia 152) jest już jasne oświetlenie i kamery rejestrujące obraz na styku torów i drogi. Dzięki temu, zwiększy się bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i samochodowym.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu