Warsztaty ceramiczne dla dorosłych – wkrótce w MDK!

Warsztaty ceramiczne dla dorosłych – wkrótce w MDK!

15 lipca 2020, godz. 13:40
Udostępnij: Kopiuj link

Warsztaty ceramiczne cieszą się wyjątkową popularnością – w glinie tworzyły dzieci, w glinie tworzyły seniorki… Teraz MDK Lubliniec może odpowiedzieć na prośby mieszkańców Lublińca, którzy wielokrotnie pytali o warsztaty z ceramiki dla każdego. Odbędą się one w ramach cyklu „Akademia Kreatywności” już 30 i 31 lipca!

Warsztaty ceramiczne dla dorosłych poprowadzi Anna Bałdyga – jedna ze współzałożycielek Galerii pod Glinianym Aniołem działającej przy Miejskim Domu Kultury. W ostatnim czasie prowadziła również sekcję ceramiki dla dzieci.

Uczestnicy warsztatów będą pracować w technice sgraffito, czyli nakładaniu kolejnych kolorów na glinę i zeskrobywaniu warstw wierzchnich. Z pomocą instruktorki wykonają ozdobną misę lub inną bryłę, którą z powodzeniem będzie można wykorzystać do serwowania dań, jako osłonkę na donicę lub świecznik. Pod względem zastosowania twórców ogranicza wyłącznie wyobraźnia.
Prace ceramiczne podzielone są na dwa etapy – tak będzie również w tym przypadku. Pierwszy etap prac będzie trwał 2 dni – warsztaty odbędą się 30 i 31 lipca (czwartek i piątek) w godzinach 16.00 – 18.00. Koszt uczestnictwa (który pokrywa koszt materiałów) to 30 zł za 2 dni.

Po suszeniu i wypaleniu prac odbędzie się drugi etap – szkliwienie prac. Termin tego spotkania to 24 sierpnia (piątek) w godzinach 16.00-18.00. Koszt udziału w drugiej części warsztatów to 15 zł. Rekomendowana jest obecność w dwóch etapach.
Zapisy w Galerii pod Glinianym Aniołem osobiście lub telefonicznie: 351 06 88.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu