Dziś akcja policji: Rowerem bezpiecznie do celu

Dziś akcja policji: Rowerem bezpiecznie do celu

16 lipca 2020, godz. 10:32
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W dniu dzisiejszym na drogach powiatu lublinieckiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzili kolejne działania wpisujące się w założenia kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu”. Głównym założeniem kampanii jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów, a także kształtowanie postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego, przestrzegającego przepisów prawa. Ideą kampanii jest także zapoznanie rowerzystów z zagrożeniami, które mogą ich spotkać na drodze.

Wakacje to czas kiedy dużo osób spędza aktywnie czas na rowerze. To właśnie na tych uczestnikach ruchu drogowego skupią dziś swoją uwagę lublinieccy policjanci. Mundurowi będą sprawdzać czy rowerzyści stosują się do obowiązujących przepisów, a także czy ich pojazdy są odpowiednio wyposażone. Stróże prawa będą zachęcać do stosowania dodatkowych elementów poprawiających bezpieczeństwo własne rowerzysty takich jak: kask rowerowy, kamizelka odblaskowa czy jaskrawy ubiór, ale również, zgodnie z założeniami kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu” będą przestrzegać przed niebezpieczeństwami i zagrożeniami na jakie narażony jest rowerzysta w trudnych warunkach jesiennych czy zimowych. Mundurowi będą również sprawdzać czy kierujący pojazdami przestrzegają przepisów ruchu drogowego, które dotyczą sytuacji kiedy na drodze spotykają rowerzystę.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o to, aby dzielić się pasem jezdni z rowerzystami i wyprzedzać ich w sposób bezpieczny. Jednocześnie przypominają - kierującego rowerem obowiązują takie same przepisy ruchu, jak wszystkich innych kierujących pojazdami.

Wszystkim rowerzystą przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami rower musi być wyposażony:

- w światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej – z przodu,
- w światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające – z tyłu,
- co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec,
- dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku,
- elementy odblaskowe.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu