Farmakologiczne leczenie uzależnienia od opioidów jako wsparcie terapii psychologicznej.

Farmakologiczne leczenie uzależnienia od opioidów jako wsparcie terapii psychologicznej.

16.07.2020 11:51
Czytanie treści strony dostępne

Wakacje to czas, kiedy jesteśmy bardziej narażeni na pokusę sięgnięcia po środki odurzające – to właśnie wtedy chcemy szybciej się wyluzować, spróbować czegoś nowego i zakazanego. Dla wielu osób to właśnie ciekawość jest początkiem trudnej drogi uzależnienia, które ma destrukcyjny wpływ na zdrowie i życie narkomana, a także jego bliskich.

Pomoc dla narkomana – farmakologiczne leczenie uzależnienia od opioidów.

Farmakologia od wielu lat pomaga narkomanom i alkoholikom w utrzymaniu abstynencji, a sama kuracja, choć budzi wiele wątpliwości, jest całkowicie legalna i bezpieczna. Obawy wynikają z niewiedzy i lęku o zdrowie osoby doświadczonej nałogiem, lecz są one bezpodstawne. Lek Naltrexone Hydrochloride ma za zadanie zmniejszyć wrażliwość receptorów, reagujących na daną substancję psychoaktywną, co w konsekwencji prowadzi do zaniku euforii spowodowanej zażywaniem opiatów. Taka blokada pomaga w utrzymaniu rezygnacji ze szkodliwych substancji i sprawia, że leczenie narkomanii jest skuteczniejsze i szybsze. 

Na czym polega trudność leczenia uzależnienia od opioidów?

Farmakologiczne leczenie narkomanii wymaga zachowania minimum tygodniowej czystości, dlatego praktycznie niemożliwe jest zmuszenie osoby uzależnionej do podjęcia kuracji bez jej woli. Wykonanie pierwszego kroku, czyli rozmowy z lekarzem, który dopuści pacjenta do leczenia zazwyczaj jest najtrudniejsze i warto, aby farmakologia była połączona z terapią psychologiczną lub psychiatryczną. Bez odpowiedniego wsparcia może okazać się, że narkoman nie ma na tyle silnej woli, aby kontynuować leczenie.

W jaki sposób odbywa się kuracja lekiem Naltrexone?

Po zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia uzależnienia od opioidów, lekarz umieszcza wskazaną dawkę leku w postaci podskórnego implantu. Zabieg zwany potocznie zaszyciem ma na celu zachować ciągłość działania Naltreksonu, gdyż pacjent nie jest w stanie wydłubać wszywki. Sam zabieg nie jest bolesny i inwazyjny, nie wymaga rezygnacji z pracy i aktywności. Lek działa przez około 1 roku i wg wielu lekarzy uskutecznia szanse na wyjście z nałogu nawet o 70%.

Gdzie zgłosić się po pomoc? Farmakologiczne leczenie narkomanii Lublin.

Przede wszystkim zawsze należy korzystać z pomocy renomowanych placówek, którzy nie tylko wykonają zabieg zaszycia, ale także zadbają o stan psychiczny i zdrowotny pacjenta. Wiele z nich, tak jak Meditus Lublin daje możliwość odbycia leczenia w domu, co zapewnia pełną anonimowość oraz wygodę. Aby dowiedzieć się w jaki sposób można skorzystać z kuracji Naltreksonem zachęcamy do kontaktu z placówką poprzez ich stronę internetową - https://uzaleznienieodopiatow.pl/

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu