ZŁÓŻ WNIOSEK DROGĄ ELEKTRONICZNĄ !!!

29.07.2020 11:11
Czytanie treści strony dostępne

Dział Świadczeń Rodzinnych MOPS w Lublińcu informuje, iż od dnia 1 lipca 2020r. przyjmowane są elektronicznie wnioski o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry Start” – tzw. „300+”, zasiłków  rodzinnych oraz funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2020/2021.

Od dnia 1 sierpnia 2020r. będzie istniała możliwość składania w/w wniosków w wersji papierowej, w tradycyjnej formie – w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z epidemią koronawirusa, szczególnie mając na uwadze ostatni wzrost liczby zachorowań w naszym województwie, zachęcamy do korzystania z elektronicznej drogi składania wniosków (przez stronę empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną oraz portal PUE ZUS),. Elektroniczna forma wnioskowania o świadczenie to nie tylko szybkość i wygoda, ale przede wszystkim wyraz troski o nasze wspólne bezpieczeństwo w obliczu pandemii COVID-19.

Druki do złożenia w wersji tradycyjnej (od 1 sierpnia) można pobrać z naszej strony internetowej MOPS w Lublińcu – www.mops.lubliniec.pl

 

W trosce o bezpieczeństwo zarówno naszych pracowników, jak również wszystkich wnioskodawców, wnioski w wersji tradycyjnej będą przyjmowane indywidualnie przez jednego pracownika Działu Świadczeń Rodzinnych w wyznaczonym do tego celu pomieszczeniu – oznaczenia będą znajdować się na drzwiach MOPS-u. W pomieszczeniu tym obowiązywać będzie reżim sanitarny, tj. obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcji rąk, kontakt pracownik-petent przez biurko zabezpieczone szybą. 

Z tego też względu (zwłaszcza z uwagi na duże prawdopodobieństwo wydłużenia czasu przyjmowania wniosków) zachęcamy wszystkich do składania wniosków w wersji elektronicznej.

 

Ponadto w związku z licznie składanymi wnioskami o przyznanie świadczenia „500+” informujemy, iż świadczenie wychowawcze to przyznane jest do dnia 31.05.2021r.  Złożenie wniosku o przyznanie świadczenia 500+ skutkuje koniecznością odrzucenia takiego wniosku (odmową wszczęcia postępowania), gdyż świadczenia te są już przyznane i na bieżąco wypłacane.

Składanie wniosków o ponowne ustalenie  świadczenia wychowawczego na nowy okres rozpocznie się od lutego 2021r. -przez internet oraz od kwietnia 2021r. - tradycyjnie, w wersji papierowej.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu