„Teatr na ekranie” – nowa propozycja MDK!

„Teatr na ekranie” – nowa propozycja MDK!

03.08.2020 12:07
MDK Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

W sierpniu Miejski Dom Kultury w Lublińcu rusza z nowym projektem skierowanym do wielbicieli teatru. Na ekranie przed MDK będzie można zobaczyć najlepsze spektakle teatru telewizji – od klasyków po najnowsze produkcje. By dopełnić spotkanie ze sztuką sceniczną - każdy spektakl skomentuje dla widzów Agnieszka Raj-Kubat.

„Teatr na ekranie” to pomysł, który powstał z chęci zadbania o wielbicieli teatru. W Lublińcu ich nie brakuje, o czym w poprzednich miesiącach przypominały wykupione bilety na spektakle i wypełnione sale. Ze względów bezpieczeństwa realizacja spektaklu nie jest w tym momencie możliwa w MDK.
Jednocześnie polska kultura ma bogactwo w postaci Teatru Telewizji. Spektakle realizowane i emitowane są od 1953 roku. W całej historii zrealizowano blisko 4000 produkcji! W ramach „Teatru na ekranie” w Miejskim Domu Kultury w sierpniu zostaną wyświetlone następujące tytuły:
• 6 sierpnia // godz. 19.30 // „Umarła klasa” w reżyserii Tadeusza Kantora
Jedno z największych dzieł XX-wiecznego teatru. Spektakl był grany na całym świecie prawie dwa i pół tysiąca razy. Bohaterami spektaklu są staruszkowie, którzy po latach wracają do szkolnych ławek, niosąc na plecach raz tornistry, a raz manekiny – figury własnego dzieciństwa.

• 20 sierpnia // godz. 19.30 // „Brancz” w reżyserii Juliusza Machulskiego
Komedia obyczajowa ze znakomitymi kreacjami aktorskimi – występują m.in. Anna Seniuk, Stanisława Celińska i Cezary Pazura. Przy jednym stole spotyka się kilka pokoleń pewnej polskiej rodziny. Co wyniknie z tego spotkania?
„Teatr na ekranie” to nie tylko wspólne oglądanie spektaklu, ale również szansa na poszerzenie swojej wiedzy o teatrze, podjęcie dyskusji. Każdy spektakl opatrzony będzie komentarzem Agnieszki Raj-Kubat – aktorki i reżyserki Teatru po Pracy.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu