Tytuł: Doradztwo kredytowe – czy warto skorzystać?

Tytuł: Doradztwo kredytowe – czy warto skorzystać?

05.08.2020 19:56
Czytanie treści strony dostępne

Często biorąc kredyt hipoteczny na zakup lub remont mieszkanie, zastanawiamy się nad tym najbardziej odpowiednim. Z powodu małej wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie podjąć decyzję. Aby podjąć świadomą decyzję co do wyboru kredytu czy pożyczki, warto skorzystać z oferty profesjonalnego doradcy kredytowego.

Na czym polega doradztwo kredytowe?

Doradztwo kredytowe to usługa polegająca na przekazywaniu fachowej wiedzy potencjalnym kredytobiorcom. Doradca kredytowy pomaga takim osobom przy podejmowaniu decyzji o wyborze danego kredytu. Głównym celem takiej usługi jest przekazywanie klientom indywidualnym merytorycznej wiedzy na temat kredytów. Dzięki takiemu wsparciu klienci mogą wybrać ten najlepiej dopasowany do ich potrzeb i możliwości. Podczas wizyty konsultacyjnej doradca kredytowy przedstawia zasady udzielania kredytów i pożyczek oraz warunki, które musi spełnić kredytobiorca. Ekspert zbada też jego zdolność kredytową i określi jaki kredyt będzie odpowiedni. Doradca kredytowy Warszawapo uzyskaniu odpowiednich informacji od kredytobiorcy dotyczących jego kondycji finansowej, zarobkach i celu kredytu zajmuje się dopasowaniem tego odpowiedniego. Bardzo dużą zaletą jest to, że pośrednik jest zawsze na bieżąco, dlatego jeśli będą dostępne promocje na rynku kredytów hipotecznych, to kredytobiorca zostanie o tym poinformowany. Od doradcy kredytowego można też otrzymać informację o potrzebnych dokumentach, które są wymagane do konkretnego kredytu.

Korzyści ze skorzystania z usług doradztwa kredytowego

Usługa doradztwa kredytowego niesie za sobą wiele korzyści dla kredytobiorcy. Najpopularniejsze z nich to:

  • Znaczne zaoszczędzenie czasu – doradca kredytowy obliczy Ci zdolność kredytową i powie nam na jak wysoki kredyt, możemy liczyć w danym banku.
  • Przemyślana decyzja dotycząca wzięcia kredytu – doradca kredytowy przedstawi nam oferty banków zawierających informacje nie tylko o bezpośrednich kosztach kredytu, ale także pośrednich takich jak ubezpieczenie niskiego wkładu, ubezpieczeniu pomostowym, czy ubezpieczeniu na życie.
  • Przyśpieszenie procesu kredytowego – doradca kredytowy pomoże nam w wypełnianiu dokumentów oraz będzie na bieżąco informował o etapie procesu kredytowego czy o brakującej dokumentacji.

Kiedy warto skorzystać z doradcy kredytowego?

Korzystanie z usług doradztwa kredytowego jest polecane szczególnie osobom, które nie posiadają wystarczającej wiedzy na temat rynku kredytowego. Powinniśmy więc skorzystać z porady eksperta w sytuacji, gdy nasza wiedza na temat produktów bankowych jest niska. Nie posiadając dobrej zdolności kredytowej, mamy małą szansę na otrzymanie atrakcyjnej oferty ze strony banku. Przyda się nam w takiej sytuacji pomoc ze strony doradcy kredytowego, który dopasuje indywidualny kredyt do naszej kondycji finansowej. Warto także udać się do doradcy kredytowego, kiedy:

  • Chcemy znaleźć najkorzystniejszą na rynku ofertę kredytu gotówkowego lub hipotecznego.
  • Obawiamy się całego procesu kredytowego i spełnienia formalności.
  • Nie mamy czasu na poszukiwanie korzystnych ofert.
  • Chcemy pozyskać szczegółowe informacje o aktualnych ofertach.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu