Garaż blaszany - jak go zbudować i zamontować?

Garaż blaszany - jak go zbudować i zamontować?

13.10.2020 7:23
Materiał zewnętrzny
Czytanie treści strony dostępne

Garaże blaszane to rozwiązania proste i solidne. Mimo lekkiej konstrukcji z blachy, odpowiednio zakotwiczone stanowią idealne pomieszczenie na samochód oraz inne niezbędne ci akcesoria domowe i ogrodowe. Rozwiązanie to sprawdza się świetnie także na placu budowy nowego domu.

Konstrukcja garażu blaszanego
Garaże blaszane w Lublinie są bardzo popularne przede wszystkim ze względu na swoją prostą, lekką, nieskomplikowaną i łatwą do zakotwiczenia konstrukcję. Przede wszystkim składają się one z słupowej konstrukcji nośnej oraz dachowej wykonanej ze stalowych kątowników, które są skręcane na śruby. Wszystkie elementy zabezpiecza się z reguły farbą proszkową. To z kolei sprawia, że garaż może występować w bardzo różnych kolorach. Na stronie http://ultom-garaze.pl/garaze-blaszane-lublin/ można znaleźć aż kilkanaście wersji kolorystycznych. Nie jesteś więc skazany na stalowy kolor garażu, bez problemu możesz go dopasować do elewacji domu lub innych budynków. Wypełnienie ścian garażu stanowi blacha trapezowa, najczęściej o grubości 0,5 - 0,7 mm. Łączona jest ona za pomocą nitów. Na rynku obecnie bez problemu znajdziesz także modele z oknami i drzwiami, brama natomiast może być uchylna, segmentowa lub tradycyjna - dwudrzwiowa. 

Jak zakotwiczyć garaż blaszany?
Garaż z reguły ma wymiary około 3x5 metrów, natomiast oczywiście może być on znacznie większy, jeśli tylko jest taka potrzeba. Ważne jest natomiast, aby garaż odpowiednio zakotwiczyć. Warto pamiętać, że po montażu konstrukcję trzeba skutecznie przytwierdzić do podłoża. W ten sposób uchronisz ją przed zniszczeniem np. przez silny wiatr. Najlepiej do betonowej wylewki przytwierdzić podstawę garażu za pomocą długich kołków rozporowych. Najlepiej utrzymać odległość 2 metrów między kołkami. Jeśli garaż ma większe wymiary niż standardowe, warto go dodatkowo przymocować specjalnymi kątownikami. 

Powinieneś także pamiętać o tym, że garaż musi mieć odpowiednio mocną podłogę, szczególnie jeśli planujesz w nim parkować samochodów. Do tego dochodzą często inne ciężkie akcesoria, sprzęt. Najlepiej więc wybetonować podłoże, możesz także wykonać podłogę z kostki brukowej lub płyt betonowych. Pod spód wykopu najlepiej wrzucić gruz budowlany lub kruszywo. W ten sposób dodatkowo wzmocnisz mieszankę budowlaną. W przypadku płyt koniecznie sięgnij po podsypkę z cementem lub zaprawę betonową. Takie wylewki pozwolą ci jeszcze skutecznie zabezpieczyć garaż przez odpowiednie związanie całej konstrukcji z utwardzonym i wzmocnionym podłożem. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu