Dodatkowe obostrzenia w 9 powiatach w województwie śląskim

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów, w których od dzisiaj (14.08.br.) obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia.

O aktualizacji wykazu żółtych i czerwonych stref mówił podczas konferencji prasowej podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Janusz Cieszyński. – Wprowadziliśmy system, który podzielił Polskę na 3 strefy: tę, która jest najbardziej liczna, czyli strefę zieloną, w której ponad 95% powiatów się znalazło, oprócz tego strefa żółta, gdzie są wprowadzone dodatkowe obostrzenia i strefa czerwona, w której te obostrzenia mają największą skalę. Służyć to ma przede wszystkim temu, aby dopasowywać środki zapobiegawcze, środki bezpieczeństwa do sytuacji w danym powiecie (…) W pierwszej partii, którą przedstawiliśmy było 19 obszarów, w aktualnej liście, którą dzisiaj prezentujemy jest ich 18 – mówił Wiceminister Zdrowia.

Zgodnie ze zaktualizowaną listą do strefy żółtej należą 4 powiaty z województwa śląskiego: pszczyński, raciborski, Żory, cieszyński, natomiast do czerwonej – 5 powiatów: Ruda Śląska, Rybnik, rybnicki, wodzisławski i Jastrzębie-Zdrój.

Powiat lubliniecki pozostaje w zielonej strefie.

W powiatach „żółtych” i „czerwonych” obowiązują obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

Różnice w regionalnych obostrzeniach dla powiatów czerwonych i żółtych dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

tagi:
2020-08-14 08:29:21 UW Katowice

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x