Seanse przed MDK również we wrześniu!

Seanse przed MDK również we wrześniu!

19.08.2020 12:07
MDK Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Kino „Karolinka” pod chmurką cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Lublińca. W związku z tym Miejski Dom Kultury w Lublińcu będzie organizował seanse przed budynkiem do końca lata! Kontynuowany będzie również projekt „Teatr na ekranie”. Jakie produkcje będzie można zobaczyć we wrześniu w plenerze?

Każdy seans Kina „Karolinka” pod chmurką gromadzi dziesiątki widzów, bez względu na to, czy na ekranie pojawia się polski czy zagraniczny film. Przed pokazami pojawiają się również goście, zwracający uwagę – na ważne problemy społeczne.
Gośćmi, którzy do tej pory odwiedzili MDK wieczorową porą były panie: Jolanta Figlak oraz Lidia Krajewska-Muszyńska. Przy okazji ostatniego spotkania - 14 sierpnia - kiedy widzowie mogli obejrzeć włoski film „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, o technologiach w naszym życiu i syndromie FOMO opowiadała psycholog Katarzyna Händel-Zając. To ona będzie też pełniła dyżury w Galerii pod Glinianym Aniołem 20 i 27 sierpnia w od 16.00 do 17.00. Warto przyjść i porozmawiać – nie tylko o problemach, ale w ogóle o życiu!

Przed lublinieckimi widzami kolejne seanse filmowe w Kinie „Karolinka” pod chmurką, które jest częścią Miejskiego Projektu Streetworkingowego - Lubliniec Miasto Dobrych Emocji. W najbliższy piątek – 21 sierpnia o godz. 20.30 – wyświetlony zostanie film „Projekt Floryda”. Bohaterką filmu jest… 6-letnia dziewczynka o zawadiackim uśmiechu. Razem ze swoją ekscentryczną mamą mieszka w motelu, niedaleko… Disneylandu. Daleko im jednak do bajkowego życia.

Jakie jeszcze filmy będzie można zobaczyć w piątki przed MDK?
• 28 sierpnia: „Cudowny chłopak”, reż. Stephena Chbosky // godz. 20.30
• 4 września: „Na noże”, reż. Rian Johnson // godz. 20.00
• 11 września: „Loveling” // reż. Gustavo Pizz // godz.20.00
• 18 września: „Kłamstewko”, reż. Lulu Wang // godz. 20.00

Również we wrześniu MDK zaprasza na kolejny spektakl z cyklu „Teatr na ekranie”. Po „Branczu” Juliusza Machulskiego (20 sierpnia, godz. 19.30) przyjdzie czas na spektakl „Ławeczka” w reżyserii Macieja Wojtyszki. Wielbiciele teatru będą go mogli obejrzeć 3 września o godz. 19.30. Tradycyjnie o spektaklu opowie wcześniej Agnieszka Raj-Kubat.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest darmowy. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu