UWAGA KIEROWCY! Zasada prawej ręki w centrum Lublińca

To nie koniec zmian organizacji ruchu w Lublińcu. Po zmianach dotyczących ulic: Grunwaldzkiej, Żwirki i Wigury, Sobieskiego oraz Powstańców Śląskich, Klonowej czas przyszedł również na centrum miasta. Zniknęły znaki o drodze z pierwszeństwem i skrzyżowania stały się równorzędne, a to oznacza, że obowiązuje tzw. zasada prawej ręki. 

Na skrzyżowaniach w ścisłym centrum Lublińca została wprowadzona nowa organizacja ruchu. Zniknęły znaki z drogą pierwszeństwa, a to oznacza, że kilka skrzyżowań stało się równorzędnymi. Wielu kierowców jeździ na pamięć i nie zauważyło brakujących znaków. Najbardziej niebezpieczne miejsce to skrzyżowanie ul. Damrota z Niedurnego.

Jednocześnie przypominamy, że od dawna obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Niedurnego. Jednocześnie całe centrum zajmuje strefa ograniczonego postoju, ale wielu kierowców nic sobie z niej nie robi pozostawiając samochody gdzie tylko mogą - w szczególności na ul. Wąskiej gdzie zaparkowane samochody stoją bez przerwy i nie zaopatrują sklepy w towar.

tagi:
2020-08-20 09:19:40

Galeria: Organizacja ruchu - Lubliniec 2020

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x