UWAGA KIEROWCY! Zasada prawej ręki w centrum Lublińca

UWAGA KIEROWCY! Zasada prawej ręki w centrum Lublińca

20 sierpnia 2020, godz. 9:19
Udostępnij: Kopiuj link

To nie koniec zmian organizacji ruchu w Lublińcu. Po zmianach dotyczących ulic: Grunwaldzkiej, Żwirki i Wigury, Sobieskiego oraz Powstańców Śląskich, Klonowej czas przyszedł również na centrum miasta. Zniknęły znaki o drodze z pierwszeństwem i skrzyżowania stały się równorzędne, a to oznacza, że obowiązuje tzw. zasada prawej ręki. 

Na skrzyżowaniach w ścisłym centrum Lublińca została wprowadzona nowa organizacja ruchu. Zniknęły znaki z drogą pierwszeństwa, a to oznacza, że kilka skrzyżowań stało się równorzędnymi. Wielu kierowców jeździ na pamięć i nie zauważyło brakujących znaków. Najbardziej niebezpieczne miejsce to skrzyżowanie ul. Damrota z Niedurnego.

Jednocześnie przypominamy, że od dawna obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Niedurnego. Jednocześnie całe centrum zajmuje strefa ograniczonego postoju, ale wielu kierowców nic sobie z niej nie robi pozostawiając samochody gdzie tylko mogą - w szczególności na ul. Wąskiej gdzie zaparkowane samochody stoją bez przerwy i nie zaopatrują sklepy w towar.

Galeria: Organizacja ruchu - Lubliniec 2020

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu