Koronawirus u fryzjera i największe przedszkole w Lublińcu zamknięte!

Koronawirus u fryzjera i największe przedszkole w Lublińcu zamknięte!

23.08.2020 8:46
Czytanie treści strony dostępne

W piątek popołudniu lubliniecki zakład fryzjerski ogłosił w mediach społecznościowych o objęciu ich kwarantanną i prośbą do osób, które przebywały w zakładzie o kontakt z sanepidem. W niedzielny poranek rodzice największego przedszkola w Lublińcu otrzymali wiadomość, że związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem dziecka, placówka zostaje zamknięta na ponad tydzień.

W piątkowe popołudnie Studio Fryzjerskie "Kaniut" w serwisie Facebook zamieściło komunikat:

"Szanowni Państwo... Od 20.08.2020 zostaliśmy objęci kwarantanną, w związku z powyższym nasze studio fryzjerskie zostaje tymczasowo zamknięte.
Osoby które przebywały w naszym studio w dniach od 10.08.2020 - 20.08.2020 w celu bezpieczeństwa proszone są o kontakt z sanepidem Lublinieckim gdyż nie do wszystkich zdołaliśmy się dodzwonić.
W sprawach pilnych prosimy o kontakt priv.

KANIUT studio fryzjerskie"


Natomiast dzisiaj (23.08), w niedzielny poranek największe przedszkole w Lublińcu pod względem dzieci uczęszczających do placówki poinformowało rodziców o zamknięciu placówki przez ponad tydzień! W przesłanym komunikacie Wyspa Szkrabów potwierdza zakażenie koronawirusem przez dziecko, jednocześnie podejmując decyzję o dezynfekcji placówki oraz oczekiwaniu na wyniki testów pozostałych dzieci z grupy. Wyspa Szkrabów pozostaje zamknięta do 31 sierpnia włącznie.

Apelujemy do mieszkańców, a w szczególności rodziców dzieci uczęszczających do wszystkich przedszkoli o zwiększenie uwagi na przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego: obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach do tego wyznaczonych, zachowaniu odległości od innych osób min. 1,5 m oraz prawidłowej higienie rąk. Nie pozwólmy, aby powiat lubliniecki trafił do czerwonej strefy.

W kolejnej wiadomości opublikowaśmy materiał dla rodziców co zrobić gdy przedszkole zostało zamknięte: Gdy szkoła, przedszkole, czy żłobek zostaną zamknięte...

Galeria: Koronawirus u fryzjera i największe przedszkole w Lublińcu zamknięte!

Zobacz całą galerię

Komentarze

Basia 2020-08-24, 13:49:49
Zgłoś
wirus
jak wiekszosc juz wie, to wlasnie wlascicielka salonu miala pozytywny wynik testu a mimo to pracowala 2 dni I zakazala ludzi...nawet dziecko wyslala do przedszkola...tak naprawde brawo za odwage...
ss 2020-08-24, 10:51:08
Zgłoś
do Wirus
Czego oczekujesz - Gwarancji ,że sie nie zarazisz? - to zależy od Ciebie w dużym stopniu !Maseczkę zakładaj ręce dezynfekuj zachowaj dystans , unikaj zgromadzeń- Masz receptę. Katar mija po 14 dniach:)
JH 2020-08-24, 07:25:50
Zgłoś
WIRUS
co dalej dzisiaj strach mieć katar, a zbliża sie jeśen zima,takich zakatarzonych bedzie na multum i co w tedy?
Mieszkaniec 2020-08-23, 13:02:45
Zgłoś
Bardzo Dobra Postawa Salonu. Brawo dla Pani Angeliki właścicielki Salonu za Odpowiedzialność i Odwagę. Pozdrawiam
mieszkaniec 2020-08-23, 10:34:15
Zgłoś
Trudny czas, ale brawa dla zakładu, że nie zamiata sprawy pod dywan i ostrzega innych

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu