Rękodzielnicze lato, artystyczna jesień

Rękodzielnicze lato, artystyczna jesień

25.08.2020 8:07
MDK Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Sierpniowe dni w Miejskim Domu Kultury były niczym nieustający plener artystyczny. Rano – dzieci i młodzież na warsztatach z cyklu „Wakacje wARTe” uwagi, około południa – kreatywni seniorzy, wieczorem – dorośli wielbiciele ceramiki. Bogata oferta artystyczna jest przygotowana również na wrzesień.

Wielbiciele ceramiki trzykrotnie spotkali się by pracować nad wyjątkowymi misami, doniczkami wykonanymi w całości z gliny. Twórców w tym ceramicznym działaniu poprowadziła Anna Bałdyga. Wbrew pozorom przygotowanie jednej donicy czy misy wymaga nakładów pracy i… cierpliwości. Oprócz samej pracy z materiałem, nadawania kształtu długi jest czas oczekiwania na efekt końcowy. Glina przecież musi wyschnąć, musi być wypalona, następnie dopiero nałożone może być szkliwo. Gotowy artefakt trafia w ręce dopiero po drugim wypaleniu w ceramicznym piecu. Proces jest długotrwały, ale wszyscy uczestnicy zajęć mówią zgodnie: „Warto czekać!”.

Swoje kreatywne i twórcze zajęcia mieli również w sierpniu seniorzy. Dla nich to zawsze okazja nie tylko do rozwijania umiejętności manualnych, ale również do spędzenia czasu w miłym towarzystwie. W sierpniu seniorzy przygotowali bukiety polnych kwiatów – z bibuły oraz drewniane domki-zawieszki.

We wrześniu w Miejskim Domu Kultury odbywać się będą kolejne artystyczne spotkania, w trakcie których można rozwijać swoje umiejętności. 8 i 22 września odbędą się warsztaty z cyklu „Kreatywni 60+”. Pierwsze z nich poświęcone będą grafice, a seniorzy będą zgłębiać tajemnice linorytu i odbitek. Te drugie odbędą się już w jesiennym klimacie – uczestnicy wykonają wianki. Udział w zajęciach jest darmowy, obowiązują jednak zapisy.

10 września w ramach „Akademii Kreatywności” okazja do przygotowania oryginalnej, sznurkowej biżuterii. Warsztaty z plecionej elegancji poprowadzi Sabina Gajda. Koszt materiałów, a tym samym udziału w zajęciach to 43 zł.
Jeśli nic się nie zmieni – również we wrześniu odbędzie się Jarmark Rękodzieła. Więcej informacji wkrótce.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu