GROŹNE ZDARZENIE W KOSZĘCINIE

GROŹNE ZDARZENIE W KOSZĘCINIE

26.08.2020 13:27
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Wczoraj na ulicy Lublinieckiej w Koszęcinie doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Ford najechał na skręcającego w lewo motorowerzystę. Na szczęście w wyniku kolizji pojazdów nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i rozsądek za kierownicą.

We wtorek 25 sierpnia br. około godziny 8.00, na ulicy Lublinieckiej w Koszęcinie miało miejsce zdarzenie drogowe, które mogło zakończyć się tragicznie. Kierujący fordem najechał na tył skręcającego w lewo motoroweru. W wyniku zderzenia się pojazdów motorowerzysta przewrócił się. Miejsce zdarzenia zabezpieczali funkcjonariusze Posterunku Policji w Koszęcinie. Na szczęście w poważnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że sprawca kolizji nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. 52-letni mieszkaniec gminy Koszęcin został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Stróże prawa zatrzymali również dowód rejestracyjny forda.

Okres wakacyjny, ciepłe dni i słoneczna pogoda sprawiają, że na drogach powiatu lublinieckiego możemy spotkać sporo użytkowników jednośladów, w tym motorowerzystów i motocyklistów. Niestety w ostatnim czasie, często dochodzi do zdarzeń z udziałem właśnie tej grupy użytkowników dróg. Pamiętajmy, że w konfrontacji z samochodem kierowcy jednośladów zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego na co dzień przestrzegali przepisów. To daje szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Komentarze

Gość 2020-08-28, 11:35:58
Zgłoś
O kolizjach w Lublińcu ani słowa.

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu