Dwa nielegalne salony gier w powiecie zlikwidowane

Dwa nielegalne salony gier w powiecie zlikwidowane

26.08.2020 13:29
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Lublinieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli kolejne automaty do nielegalnych gier losowych. Działania przeprowadzone w Lublińcu i Herbach zakończyły się przejęciem łącznie 8 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grożą 3 lata więzienia oraz wysoka grzywna.

W ubiegły piątek tj. 21 sierpnia br. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej lublinieckiej komendy wkroczyli do jednego z lokali na terenie Lublińca w związku z informacją o mających się tam znajdować automatach do nielegalnych gier hazardowych. Wewnątrz stróże prawa ujawnili 3 urządzenia, na których były prowadzone nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zabezpieczyli urządzenia. Kolejne działania wymierzone w nielegalną działalność hazardową na terenie powiatu lublinieckiego miały miejsce 25 sierpnia br. w Herbach, gdzie w jednym z lokali zabezpieczonych zostało kolejnych 5 maszyn. Wszystkie automaty trafiły do magazynów śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, a śledczy ustalają jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością obu nielegalnych salonów gier.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Komentarze

Lubliniec 2020-08-27, 19:38:51
Zgłoś
Wydaje mi się, że policjanci z komendy w Lublińcu są od wielu lat najzwyczajniej słabi albo niekompetentni. Przecież prawie każdy mieszkanie Lublińca widzi szyldy i wie gdzie takie punty są i trwa to wiele lat. Nie rozumiem jak można tego nie wiedzieć. Wieloletni gangsterzy pseudo gangsterzy, którzy dorobili dużych majątków na zastraszaniu mieszkańców i ludzkiej krzywdzie chodzą i śmieją się z nich. Kadra lub kierownictwo do wymiany albo wewnętrzni niech się za nich wezmą... ale pewnie będzie tak samo jak jest.
Zbyszek 2020-08-26, 20:28:54
Zgłoś
Wysłać do okulisty, albo do wewnętrznych...
To trzeba zgłoszenia? Sami nie widzieli? Przecież to się kręci non stop pod ich nosem. Każdy widzi tylko nie Policja. Z resztą kary śmieszne. Znowu otworzą.

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu