Wakacyjne projekty, wakacyjne warsztaty – to już koniec!

Wakacyjne projekty, wakacyjne warsztaty – to już koniec!

31 sierpnia 2020, godz. 11:51
Udostępnij: Kopiuj link

Wydawać by się mogło, że dopiero co Miejski Dom Kultury w Lublińcu ogłaszał zapisy na pierwsze rodzinne warsztaty i plan wakacyjnych zajęć dla dzieci. Tymczasem… wakacje 2020 mijają bezpowrotnie! Zostaną po nich jednak artystyczne wspomnienia i dzieła. Czas na podsumowanie!

Rodzinne niedziele – z warsztatami i muzyką
W niedzielę 30 sierpnia odbyły się ostatnie warsztaty rodzinne. Tradycyjnie każda rodzina pracowała przy swoim stole, w odpowiedniej odległości. Co powstało w trakcie warsztatów? Praktyczne organizery do powieszenia na ścianie. U progu roku szkolnego, nowych obowiązków – to całkiem dobra pomoc w ułożeniu wszelkich zadań, co potwierdzali uczestnicy warsztatów.

Zaplanowany na ostatnią niedzielę wakacji koncert na tarasie Galerii pod Glinianym Aniołem ze względu na zagrożenie burzowe został przesunięty na sobotę 5 września na godz. 18:00. Najpopularniejsze polskie przeboje w swoich aranżacjach zagra zespół Campagnosa - tworzony przez artystów z Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej.
Koncert nie będzie ostatnim z cyklu „Muzyczny wieczór w Galerii pod Glinianym Aniołem”. Kolejne wydarzenie z już 19 września – wówczas dobrymi dźwiękami podzieli się zespół Gospelsi. Więcej informacji już wkrótce.

Wakacje wARTe uwagi – tygodnie twórczej pracy
W tym roku, żeby zrealizować wakacyjne artystyczne zajęcia Miejski Dom Kultury zmienił nieco ich formułę. Zamiast kilku propozycji na każdy dzień – wprowadzone zostały działania projektowe. Przez tydzień stała grupa dzieci pracowała w obszarze jednej ze sztuk. Powstały małe teatralne etiudy, animacje, graficzne projekty, piosenki, film, układ taneczny, instalacja artystyczna. Każdy projekt w jakiś sposób zostaje z twórcami i odbiorcami – czy to jako film, czy nagranie, czy ciesząca oko dekoracja.

Z wakacyjnych zajęć skorzystało aż 120 dzieci. I choć momentami było niekomfortowo – bo maseczki, bo dezynfekcja, bo dystans – razem udało się stworzyć niejedno dzieło. Nie ma wątpliwości, że tegoroczne wakacje to nie tylko rozwijanie talentu czy wyobraźni, ale też szkoła dbania o drugiego człowieka.

Galeria: Wakacyjne skarby znajdą swoje miejsce – rodzinne warsztaty w MDK

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu