DOMOKRĄŻCY OKRADLI 82-LETNIĄ KOBIETĘ

DOMOKRĄŻCY OKRADLI 82-LETNIĄ KOBIETĘ

3 września 2020, godz. 12:27
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ostatnim czasie mieli kilkakrotnie okraść 82-letnią mieszkankę gminy Herby. Przestępcy wchodzili do domu ofiary pod pretekstem sprzedaż pościeli i kołder. Wobec zatrzymanych prokurator zastosował dozór policyjny.

W ubiegły czwartek około 9.30 dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące osób, które na terenie jednej z miejscowości gminy Herby miały odwiedzać mieszkańców i oferować do sprzedaży kołdry. W trakcie jednej z takich wizyt miał zginąć portfel ze znaczną sumą pieniędzy. Policjanci szybko ustalili pojazd, jakim poruszali się potencjalni sprawcy kradzieży oraz kierunek, w jakim odjechali. Kilkanaście minut później odpowiadający opisowi biały peugeot partner na francuskich numerach rejestracyjnych został zatrzymany po krótkim pościgu na ulicy Asfaltowej w Woźnikach. Autem podróżowali dwaj 56-letni mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla. Mężczyźni trafili do lublinieckiej komendy, a ich pojazd na policyjny parking. Prowadzący sprawę kryminalni ustalili, że zatrzymani już kilkukrotnie „odwiedzali” 82-letnią mieszkankę gminy Herby, po których to wizytach ich łupem mogło paść nawet kilka tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu