Wystawa plakatu Sławomira Śląskiego

Serdecznie zapraszamy na wystawę plakatu Sławomira Śląskiego, którą można będzie oglądać z Muzeum św. Edyty Stein w Lublińcu. otwarcie wystawy nastąpi dzisiaj, 3 września o godz. 18:00. Wstęp wolny.


Sławomir Śląski (1981); projektant graficzny, plakacista, nauczyciel akademicki, pochodzi z Jaworzna. W 2018 obronił pracę doktorską i otrzymał tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Odbył praktykę dydaktyczną u dr. Tadeusza Piechury w Pracowni Typografii i Obrazu (2006) oraz w Międzykierunkowej Pracowni Projektowania Plakatu i Pracowni Projektowania Alternatywnego u prof. Michała Klisia (2013–2014) na ASP w Katowicach oraz w Pracowni Projektowania Komunikacji Wizualnej u dr hab. Ewy Stopy-Pielesz (2015). W latach 2013–2018 zastępca przewodniczącego Samorządu Doktorantów ASP w Katowicach.

Obecnie pracuje jako projektant graficzny w Muzeum Miasta Jaworzna oraz jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Wydziale Informatyki i Komunikacji.

Współpracuje z Galerią Sektor I, Galerią Obecną, Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie oraz z prof. Adamem Pociechą przy cyklu wystaw „Wernisaż jednej pracy”. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej oraz katowickiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.

tagi:
2020-09-03 12:53:48

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x