Wystawa plakatu Sławomira Śląskiego

Wystawa plakatu Sławomira Śląskiego

3 września 2020, godz. 12:53
Udostępnij: Kopiuj link

Serdecznie zapraszamy na wystawę plakatu Sławomira Śląskiego, którą można będzie oglądać z Muzeum św. Edyty Stein w Lublińcu. otwarcie wystawy nastąpi dzisiaj, 3 września o godz. 18:00. Wstęp wolny.


Sławomir Śląski (1981); projektant graficzny, plakacista, nauczyciel akademicki, pochodzi z Jaworzna. W 2018 obronił pracę doktorską i otrzymał tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Odbył praktykę dydaktyczną u dr. Tadeusza Piechury w Pracowni Typografii i Obrazu (2006) oraz w Międzykierunkowej Pracowni Projektowania Plakatu i Pracowni Projektowania Alternatywnego u prof. Michała Klisia (2013–2014) na ASP w Katowicach oraz w Pracowni Projektowania Komunikacji Wizualnej u dr hab. Ewy Stopy-Pielesz (2015). W latach 2013–2018 zastępca przewodniczącego Samorządu Doktorantów ASP w Katowicach.

Obecnie pracuje jako projektant graficzny w Muzeum Miasta Jaworzna oraz jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Wydziale Informatyki i Komunikacji.

Współpracuje z Galerią Sektor I, Galerią Obecną, Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie oraz z prof. Adamem Pociechą przy cyklu wystaw „Wernisaż jednej pracy”. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej oraz katowickiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu