Radny Lublińca zrzeka się mandatu

Radny Lublińca zrzeka się mandatu

07.09.2020 9:31
Czytanie treści strony dostępne

W Radzie Miejskiej w Lublińcu czekają zmiany personalne. Jeden z Radnych zdecywował o zrzeczeniu swojego mandatu. 

Radny Rady Miejskiej w Lublińcu Zbigniew Rosiński zdecydował o zrzeczeniu się swojego mandatu. W mediach społecznościowych zamieścił również specjalną informację dla swoich wyborców:

"Dusza sportowca podpowiada kiedy zejść ze sceny - https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/zbigniew-rosinski,92161.html W świetle decyzji te ponad 3 tys głosów to … gorzka satysfakcja. Przepraszam osoby mnie popierające. Chcę zaznaczyć że decyzja o zrzeczeniu się mandatu radnego Rady Miejskiej w Lublińcu nie była pochopna, dojrzewała we mnie od 9 miesięcy. Przyjdzie czas na analizę – swoiste abecadło – ale teraz skupię się na najważniejszych przesłankach. Próby kruszenia betonowej rady, ożywienia, reorganizacji, nabrania wyrazistości i osobowości, spełzły na niczym. Jak już się coś ukruszyło, to tylko po to by odłamkiem porazić ????. Szczególnie dotknęło mnie, że zamiast napiętnowania było przyzwolenie czy akceptacja działań niezgodnych z prawem. Wyobraźcie sobie Państwo że stoicie w uprzywilejowanej sklepowej kolejce do kasy i widzicie jak klient wyjmuje z niej 200 zł. Reagujecie! Część kolejkowiczów udaje że nie widzi, część uważa że nic się nie stało, ale są i tacy co chcą dowieść, że postąpił prawidłowo, a winny i pozbawiony honoru jest ten co podniósł larum. Ja w takiej kolejce nie chcę stać. W mojej działalności na rzecz miasta zmieni się tylko to, że teraz będę miał więcej czasu na autentyczne działania. Dziękuję za 6 lat współpracy mieszkańcom i włodarzom miasta wraz z urzędnikami, jednocześnie przepraszam za sprawiony zawód."

Zbigniewa Rosińskiego w wyborach samorządowych w 2018 poparło 150 mieszkańców Lublińca. W związku z rezygnacją sprawowania dalszej funkcji radnego mandat przysługuje kolejnej osobie na liście z tego samego komitetu z największą ilością otrzymanych głosów. 139 głosów otrzymał śp. Stanisław Miluk, który zmarł kilka dni po wyborach samorządowych. Mandat radnego przypadnie zatem Karolowi Słocie, na którego zagłosowało 107 osób.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu