Radny Lublińca zrzeka się mandatu

W Radzie Miejskiej w Lublińcu czekają zmiany personalne. Jeden z Radnych zdecywował o zrzeczeniu swojego mandatu. 

Radny Rady Miejskiej w Lublińcu Zbigniew Rosiński zdecydował o zrzeczeniu się swojego mandatu. W mediach społecznościowych zamieścił również specjalną informację dla swoich wyborców:

"Dusza sportowca podpowiada kiedy zejść ze sceny - https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/zbigniew-rosinski,92161.html W świetle decyzji te ponad 3 tys głosów to … gorzka satysfakcja. Przepraszam osoby mnie popierające. Chcę zaznaczyć że decyzja o zrzeczeniu się mandatu radnego Rady Miejskiej w Lublińcu nie była pochopna, dojrzewała we mnie od 9 miesięcy. Przyjdzie czas na analizę – swoiste abecadło – ale teraz skupię się na najważniejszych przesłankach. Próby kruszenia betonowej rady, ożywienia, reorganizacji, nabrania wyrazistości i osobowości, spełzły na niczym. Jak już się coś ukruszyło, to tylko po to by odłamkiem porazić ????. Szczególnie dotknęło mnie, że zamiast napiętnowania było przyzwolenie czy akceptacja działań niezgodnych z prawem. Wyobraźcie sobie Państwo że stoicie w uprzywilejowanej sklepowej kolejce do kasy i widzicie jak klient wyjmuje z niej 200 zł. Reagujecie! Część kolejkowiczów udaje że nie widzi, część uważa że nic się nie stało, ale są i tacy co chcą dowieść, że postąpił prawidłowo, a winny i pozbawiony honoru jest ten co podniósł larum. Ja w takiej kolejce nie chcę stać. W mojej działalności na rzecz miasta zmieni się tylko to, że teraz będę miał więcej czasu na autentyczne działania. Dziękuję za 6 lat współpracy mieszkańcom i włodarzom miasta wraz z urzędnikami, jednocześnie przepraszam za sprawiony zawód."

Zbigniewa Rosińskiego w wyborach samorządowych w 2018 poparło 150 mieszkańców Lublińca. W związku z rezygnacją sprawowania dalszej funkcji radnego mandat przysługuje kolejnej osobie na liście z tego samego komitetu z największą ilością otrzymanych głosów. 139 głosów otrzymał śp. Stanisław Miluk, który zmarł kilka dni po wyborach samorządowych. Mandat radnego przypadnie zatem Karolowi Słocie, na którego zagłosowało 107 osób.

tagi:
2020-09-07 09:31:27

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x