500 km po górach w dobie pandemii - NINIWA Team na trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego

W poniedziałek 31 sierpnia młodzi z NINIWA Team wyruszyli na 3. w historii grupy wyprawę pieszą. Piechurzy, podobnie jak wcześniej rowerzyści, w tym roku podróżują po Polsce. Zadanie niełatwe - w 21 dni pokonać trasę Głównego Szlaku Beskidzkiego z Ustronia do Wołosatego, o długości około 500 km i łącznej sumie przewyższeń około 21 km!

Piechurzy dziennie pokonują 26 km lub więcej. Wyjątkiem jest sobota i niedziela, kiedy część czasu przeznaczają na odpoczynek. Punktem obowiązkowym każdego dnia jest Msza święta. Ta przeżywana w pięknych okolicznościach górskiej przyrody i przy dużym zmęczeniu trafia do młodych inaczej niż ta codzienna.

Aktualnie piechurzy są już za półmetkiem trasy, dokładnie na 264 km (stan na 9 września wieczorem). Dotychczasowa trasa nie była łatwa. Pierwsze trzy dni piechurzy przemierzali niemalże w ciągłym deszczu i mgle. Jednak wytrwałość została nagrodzona satysfakcją i pięknymi widokami, które widać na załączonych zdjęciach.

Wyprawa piesza zakończy się 21 września.

tagi: niniwa
2020-09-10 10:47:28 Niniwa

Galeria: 500 km po górach w dobie pandemii - NINIWA Team na trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego

zdjęcie pamiątkowe przy drogowskazie grupa podąża jeden za drugim przez łąkę. W oddali zagajnik leśny. W tle intensywnie niebieskie niebo. Dzień słoneczny Selfie uczestników w pochmurny i deszczowy dzień. Uczestnicy mają płaszcze przeciwdeszczowe Selfie w słoneczny dzień. W tle leśna panorama Druga podąża ścieżką. Widać plecy uczestników Druga podąża ścieżką. Widać plecy uczestników Chwila przerwy, odpoczynek grupy na łące. Niektórzy śpią. Zdjęcie z pokonywania trasy - omijanie potężnej kałuży w lesie Odpoczynek na szczycie. Pamiątkowe zdjęcie na szczycie przy krzyżu. W tle widać Słowacką flagę

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x