Czym charakteryzuje się System3000.pl

Czym charakteryzuje się System3000.pl

14.09.2020 12:23
artykuł sponsorowany
Czytanie treści strony dostępne

Giełda wierzytelności System3000 cieszy się coraz większą popularnością. Z platformy korzystają już przedsiębiorcy, banki, leasingodawcy, pożyczkodawcy, kancelarie windykacyjne, osoby prywatne... Nie ma w tym nic dziwnego, to bardzo kuszące rozwiązanie, które chętnie wybierają wierzyciele. Pozwala bowiem szybko odzyskać pieniądze i pozbyć się problemu z dłużnikiem, który uchyla się od obowiązku spłaty zobowiązania. Zastanawiasz się, jak działa giełda wierzytelności? Dlaczego tak wiele osób z niej korzysta? Dowiedz się, na czym polega System3000, a na pewno z chęcią dołączysz do grona jego użytkowników.

Czym jest giełda wierzytelności System3000?

Giełda wierzytelności System3000 to doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się zarówno, gdy Twoim dłużnikiem jest przedsiębiorstwo, jak i wówczas, gdy jest to osoba prywatna. System3000 to rejestr gospodarczy, który gromadzi informacje o dłużnikach i umożliwia sprzedaż wierzytelności. Każdy użytkownik może tam umieścić oferty sprzedaży przysługującej mu należności i pozbyć się problemu z dłużnikiem.

Na platformie System3000 obecne są firmy i kancelarie windykacyjne, które profesjonalnie zajmują się egzekwowaniem długów i z chęcią je kupują. Zdejmują tym samym ciężar z barków przedsiębiorców. Giełda wierzytelności to doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy Ci na szybkim odzyskaniu pieniędzy, a Twój dłużnik nie reaguje na ponaglenia. Nie musisz tracić czasu na nieefektywne działania ani decydować się na kosztowne procesy sądowe. Możesz skorzystać z giełdy długów System3000, sprzedać należność i odzyskać pieniądze.

Jak działa giełda wierzytelności?

Dzięki giełdzie długów System3000 możesz szybko odzyskać swoje pieniądze, pozbyć się problemu z dłużnikiem i uniknąć długotrwałego, kosztownego procesu sądowego. Możesz wystawić na sprzedaż dowolne wierzytelności, które jesteś w stanie udokumentować fakturą, umową, wyrokiem sądu, wekslem i każdym innym dokumentem, który potwierdzi, że dług faktycznie istnieje. Mogą to być:
• zaległe faktury,
• alimenty,
• nieuregulowane czynsze,
• weksle,
• pożyczki,
• zaległe mandaty,
• niezapłacone raty,
• i inne zobowiązania.

Jeśli ktoś odkupi należność, Ty niemal od razu odzyskasz pieniądze, a nabywca stanie się nowym wierzycielem i sam zajmie się windykacją. Giełda wierzytelności może rozwiązać Twój problem, a co najważniejsze z platformy może korzystać każdy. Każdy użytkownik może umieścić dane swojego dłużnika w bazie i wystawić dług na sprzedaż. Rejestracja w systemie nic nie kosztuje, podobnie jak prowadzenie konta i wystawianie ofert. Wciąż nie są to jednak wszystkie zalety giełdy wierzytelności...

Zalety internetowej giełdy wierzytelności System3000

Sprzedaż długów ma wiele zalet. Po pierwsze to rozwiązanie tanie i dobre, gdyż umożliwia szybkie odzyskanie pieniędzy. Nie ma znaczenia, czy brak płatności wynika z nieuczciwości, czy faktycznych problemów finansowych. Taka sytuacja zawsze jest niekorzystna dla obu stron, a zwłaszcza dla wierzyciela. System3000 jest dla niego ogromnym ułatwieniem. Sprzedaż długu to duża pomoc, więc warto z niej skorzystać. Czym charakteryzuje się system3000.pl?

Pomoże Ci szybciej odzyskać pieniądze

Największą zaletą jest możliwość szybszego odzyskania pieniędzy. Brak spłaty należności bardzo często niekorzystnie wpływa na płynność finansową przedsiębiorstwa i może utrudniać jego działanie. Dlatego warto skorzystać z internetowej giełdy długów. Pieniądze uzyskane na skutek sprzedaży długu otrzymasz praktycznie od razu, dzięki czemu będziesz mógł szybko uregulować swoje własne zobowiązania.

Pomoże rozwiązać sprawę polubownie i uniknąć drogi sądowej

Wszczęcie postępowania drogą sądową wiąże się z koniecznością pokrycia wysokich kosztów. Kto je pokryje? Oczywiście wierzyciel. Chcąc odzyskać pieniądze, musisz pokryć koszty procesu. To niekorzystne dla Twojego przedsiębiorstwa i trochę pozbawione sensu, zwłaszcza jeśli od odzyskania należności zależy być, albo nie być Twojego biznesu… Poza tym procedury sądowe mogą trwać latami i nie ma raczej szans na szybkie rozwiązanie problemu. Warto poszukać więc innej drogi. Wpisanie dłużnika na giełdę pozwoli uniknąć procesu sądowego, gdyż sprzedaż zadłużenia, wiąże się z przekazaniem dłużnika innemu wierzycielowi. Ten z kolei sam zajmie się odzyskaniem pieniędzy. To szansa na poprawę sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Dzięki sprzedaży wierzytelności sprzedajesz dług... i po problemie!

Giełda wierzytelności zmotywuje dłużnika do oddania długu

Często już samo zawiadomienie dłużnika o zamiarze wystawienia długu na sprzedaż działa na niego motywująco i przynosi efekt, jeszcze zanim wystawisz ofertę. Dlaczego? Wystawienie długu wiąże się z publikacją danych dłużnika, a to niekorzystnie wpływa na jego wizerunek. W biznesie nikt nie chce narażać swojej firmy na utratę wiarygodności, gdyż każdy woli unikać współpracy z niewypłacalnym partnerem. To sprawia, że wielu dłużników decyduje się skorzystać z ostatniej szansy na polubowne zakończenie sprawy, aby nie dopuścić do publikacji danych na liście dłużników.

Giełda długów pozwoli zweryfikować kontrahenta przed podpisaniem umowy

Co więcej, giełda System3000 to cenne źródło informacji. Pozwoli Ci ocenić wiarygodność kontrahenta jeszcze przed podpisaniem umowy. Warto na wszelki wypadek wpisać dane partnera w wyszukiwarkę na giełdzie długów i sprawdzić, czy regularnie spłacał on swoje zobowiązania.

Jeśli jego dane pojawią się na stronie, będzie to ostrzeżenie, że współpraca może być ryzykowna i zwiastować problemy w momencie rozliczenia. W ten sposób możesz uniknąć utraty płynności finansowej. Niechlubna przeszłość w spłacie zobowiązań to sygnał, aby zachować ostrożność, zażądać zaliczki i zabezpieczyć się umową.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu