Centrum Przesiadkowe Park&Ride oraz Bike&Ride w Lublińcu otwarte

Centrum Przesiadkowe Park&Ride oraz Bike&Ride w Lublińcu otwarte

17 września 2020, godz. 9:31
Udostępnij: Kopiuj link

Centrum Przesiadkowe Park&Ride dla samochodów oraz Bike&Ride dla rowerów w Lublińcu zostały wczoraj, 16 września oficjalne otwarte dla mieszkańców powiatu lublinieckiego. W całym projekcie tak na prawdę wzięły udział wszystkie gminy z powiatu lublinieckiego. Gminy ościenne wybudowały m.in. 43 km ścieżek rowerowych (w tym wiadukt rowerowy w Herbach), które prowadzą do jednego miejsca - Park&Ride w Lublińcu znajdującego się przy dworcu PKP.

W środę 16 września oficjalne otwarcie Centrum Przesiadkowego rozpoczęło się o godz. 13:00, w którym wzięli udział włodarze miasta, główny wykonawca firma ADAMIETZ, przedstawiciele województwa, PKP, czy służb mundurowych. Swoją obecnością zaszczycił również prof. Jerzy Buzek - Poseł do Parlamentu Europejskiego, były Premier, ale również Honorowy Obywatel Lublińca. 

Po południu w drugiej części programu otwarcia dla mieszkańców czekały szereg atrakcji: m.in. Przystanek MDK, przejażdżka starym autobusem - ogórkiem, prezentacja zabytkowych samochodów, symulator dachowania. O godz. 17:00 na dachu parkingu swój rowerowy pokaz artystyczny zaprezentował Piotr Bielak, w którym asystowała mu publiczność. 

Wieczorem na placu przed budynkiem dworca wystąpił Teatr po Pracy oraz Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz z lublinieckimi mażoretkami.

Przez cały czas można oglądać dwie wystawy fotograficzne: archiwalne zdjęcia jak zmieniał się budynek dworca PKP oraz etapy budowy Park&Ride Lubliniec

Park&Ride Lubliniec to:
- 4 poziomowy parking na 100 miejsc wraz z miejscami postojowymi dla osób niepełnosprawnych oraz motorów
- parking Kiss&Ride na 2 miejsca postojowe
- wiata przystankowa dla autobusów
- postój TAXI
- parking dla rowerów na 60 miejsc z samoobsługowym punktem naprawy
- ścieżki rowerowe wokół Centrum Przesiadkowego

Projekt realizowany w latach 2018-2020, a jego wartość wyniosła 20 780 734,01 zł przy dofinansowaniu zewnętrznym w kwocie 17 607 325,00 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Galeria: Otwarcie Park&Ride Lubliniec Bike&Ride Lubliniec

Łuk przed dworcem, z zegarem i napisem Lubliniec. Ponad 100 letni zegar z nieistniejącego czerwonego budynku - Szpital Psychiatryczny Oczekiwanie na rozpoczęcie. Po prawej stronie podziękowanie na wykonawcy ADAMIETZ ze zdjęciem obiektu w nocy z drona Łuk przed dworcem, z zegarem i napisem Lubliniec. Ponad 100 letni zegar z nieistniejącego czerwonego budynku - Szpital Psychiatryczny. Balony z helem i flagi. Wystawa fotografii z etapów budowy centurm przesiadkowego przedstawicele służb mundurowych, ksiądz Mrozek, senator, w tle prof. Jerzy Buzek i sekretarz Miasta Józef Korpak
Zobacz całą galerię

Komentarze

26 września 2020, godz. 18:54
Zgłoś

26 września 2020, godz. 18:54
Zgłoś

26 września 2020, godz. 18:54
Zgłoś

H
Historyk 20 września 2020, godz. 20:13
Zgłoś
Uwaga

Obiekt bardzo ładny, funkcjonalny. Tylko czy potrzebny??? Nie lepiej było wydac na coś pożytecznego np. pomoc kobietą które doznają przemocy domowej. Otwarcie bezpłatnej poradni, udostępnianie bezpłatnych mieszkań itp.

H
Historyk 20 września 2020, godz. 20:08
Zgłoś
Uwaga

Budynek

M
Mieszkaniec 17 września 2020, godz. 13:38
Zgłoś
opinia

Piękny obiekt

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu