Gospelsi zachęcają: słuchaj brzuchem, a nie uchem!

Gospelsi zachęcają: słuchaj brzuchem, a nie uchem!

28 września 2020, godz. 13:05
MDK, fot. D.Dmitriew
Udostępnij: Kopiuj link

W sobotę, 19 września, na tarasie Galerii pod Glinianym Aniołem odbył się kolejny  muzyczny wieczór. Tym razem dla melomanów wystąpił związany z Miejskim Domem Kultury zespół Gospelsi. To była prawdziwa, muzyczna uczta!  

Gospelsi w trakcie sobotniego koncertu zrobili coś niezwykłego – pokazali, że do słuchania nie są potrzebne.. uszy! Muzykę można czuć... całym sobą!  Uchem, brzuchem, ręką, nogą... Z taką perspektywą jasny zaczyna być tytuł, który zespół nadał swojemu koncertowi: „Słuchaj brzuchem, a nie uchem”.  
Zespół od zawsze zaskakuje słuchaczy wspaniałymi, wielogłosowymi wykonaniami – na warsztat biorą nie tylko klasyczne utwory muzyki gospel, ale również popularne przeboje. Tym razem Gospelsi poszli jednak o krok dalej. Chcąc łączyć ludzi w muzyce, w śpiewie, niektóre z utworów przygotowanych przez zespół zostały również wykonane w języku migowym! To dzięki takim inicjatywom muzykę mogą odbierać również osoby niedosłyszące i głuche. 
Ten muzyczny wieczór z ogromnym entuzjazmem relacjonowała Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDKL „Sobotni koncert Gospelsów był prawdziwą muzyczną ucztą. To zasługa tworzących zespół utalentowanych wokalistów i prowadzących: Karoliny Wieczorek i Artura Tekielego. Cieszę się bardzo, że mamy w MDK taką muzyczną perełkę” – mówiła.  
Dyrektor MDK nie pozostała sama w zachwycie - już kilka chwil po koncercie zaczęły się pojawiać komentarze uczestników: „Piękne zakończenie lata. Śpiewacie sercem. Tyle pięknych dźwięków, emocji. I to wszystko w naszym miasteczku.” – swoimi odczuciami dzieliła się jedna z uczestniczek koncertu na profilu MDK na Facebooku. 

Galeria: Gospelsi zachęcają: słuchaj brzuchem, a nie uchem!

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu