DOFINANSOWANIE NA ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH 2020

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu otrzymała w 2020 roku dofinansowanie do zakupu nowości wydawniczych na kwotę 28 000,00 zł - w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Celem Programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbioru dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a co za tym idzie, wzrost aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych, poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników.

Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych. Zapraszamy naszych Czytelników do składania propozycji książkowych za pomocą zakładki „Zaproponuj zakup” na stronie http://biblioteka.lubliniec.pl/  lub bezpośrednio w bibliotece. Zgodnie z Regulaminem Programu propozycjami mogą być objęte książki wydane w 2020 r.
O nowościach zrealizowanych ze środków finansowych „Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na bieżąco poinformujemy czytelników na stronie biblioteki http://biblioteka.lubliniec.pl/ oraz portalu społecznościowym Facebook.

tagi: biblioteka, lubiteka, lubliniec
2020-09-29 07:40:31 K.L.

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x