DOFINANSOWANIE NA ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH 2020

DOFINANSOWANIE NA ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH 2020

29.09.2020 7:40
K.L.
Czytanie treści strony dostępne

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu otrzymała w 2020 roku dofinansowanie do zakupu nowości wydawniczych na kwotę 28 000,00 zł - w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Celem Programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbioru dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a co za tym idzie, wzrost aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych, poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników.

Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych. Zapraszamy naszych Czytelników do składania propozycji książkowych za pomocą zakładki „Zaproponuj zakup” na stronie http://biblioteka.lubliniec.pl/  lub bezpośrednio w bibliotece. Zgodnie z Regulaminem Programu propozycjami mogą być objęte książki wydane w 2020 r.
O nowościach zrealizowanych ze środków finansowych „Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na bieżąco poinformujemy czytelników na stronie biblioteki http://biblioteka.lubliniec.pl/ oraz portalu społecznościowym Facebook.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu