Ile trzeba zapłacić za wypożyczenie samochodu w Częstochowie?

Ile trzeba zapłacić za wypożyczenie samochodu w Częstochowie?

2 października 2020, godz. 9:08
Udostępnij: Kopiuj link

Wybierasz się do Częstochowy i zastanawiasz się, jak najwygodniej przemieszczać się po tym mieście? A może jesteś Częstochowianinem, nie masz własnego auta, a byłaby to najlepsza opcja na wycieczkę na Jurę Krakowsko-Częstochowską? W każdym przypadku rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu. Sprawdź, ile to kosztuje!

Wypożycz auto i sprawdź, co oferuje Częstochowa

Częstochowa, na której terenie znajduje się Jasna Góra, przez wielu turystów nazywana jest "świętym miastem". Nie ma w tym nic dziwnego, wszak klasztor Ojców Paulinów znany jest nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Co roku Częstochowa odwiedzana jest przez setki tysięcy turystów, którzy, szczególnie w okresie pielgrzymkowym, kierują się w stronę klasztoru.

Częstochowa to jednak coś więcej niż sama Jasna Góra. To również muzea, kluby nocne, liczne restauracje oraz tereny malowniczej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dla każdego turysty znajdzie się więc coś, co warto zobaczyć i odwiedzić.

Dla wszystkich, którzy cenią sobie czas i wygodę świetnym rozwiązaniem będzie wypożyczalnia samochodów w Częstochowie. Skorzystanie z tej oferty pozwoli nie tylko sprawnie przemieszczać się po zaułkach Częstochowy, ale i skorzystać z większej ilości atrakcji, które oferuje to miasto. Szczególnie jeżeli mowa o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej - jej licznych zamkach, lokalnej gastronomii i historii, którą warto poznać i zobaczyć.

Mówiąc o Częstochowie, nie można zapomnieć o strefach przemysłowych i wielkich firmach mających tam swoje siedziby. Dla podróżujących w celach służbowych, szukających auta dostawczego, wspomniana wypożyczalnia również będzie strzałem w dziesiątkę. 

Cena wynajmu auta dostosowana do potrzeb klienta 

Zostawiając walory turystyczne i biznesowe Częstochowy, pora powiedzieć parę słów o cenach za wynajem aut w tym mieście i poruszyć najważniejszą kwestię: wypożyczenie samochodu w Częstochowie – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić? Przede wszystkim dobrze jest sprawdzić, czy firmy oferujące wypożyczenie auta pobierają kaucję za taką usługę. CarFree wymaga kaucji jedynie w przypadku, gdy wypożyczamy pojazd klasy premium lub w przypadku, gdy nie mamy polskiego obywatelstwa. Ważnym jest również miejsce odbioru auta - czy są to obrzeża miasta, czy ścisłe centrum. Dojazd do wypożyczonego samochodu powinien być prosty i tani.

Cena wynajmu auta na kilka dni w Częstochowie wahać się będzie od 100 do 500 zł brutto za dobę - cena uzależniona jest od klasy auta. Można więc napisać, że dla każdego klienta znajdzie się oferta warta uwagi. Dla osób mniej wymagających, chcących w łatwy i komfortowy sposób przedostać się z punktu A do punktu B, przygotowane są właśnie samochody z segmentu A, które kosztują w CarFree 95 zł za dobę. Klienci, którzy cenią sobie wygodę, mogą liczyć na auta znanych i luksusowych marek. W tym wypadku jednak cena będzie rosnąć, zgodnie z rosnącym prestiżem i wygodą.

Klienci, którzy odwiedzają Częstochową w celach biznesowych, mogą wypożyczyć auta dostawcze w przedziale cenowym od 150 do 300 zł. Ciekawą opcja jest również wypożyczenie auta do przewozu osób - świetna propozycja dla grupy znajomych. Cena w tym wypadku waha się w okolicach 300 zł. Proszę pamiętać jednak, że wszystkie podane kwoty są średnimi cenami, służącymi jako pogląd. Ostateczna cena zawsze zależeć będzie od długości wypożyczenia auta i indywidualnej umowy z firmą, która się tym zajmuje. 

Stan techniczny auta i umowa. Sprawdź, zanim podpiszesz!

Diabeł tkwi w szczegółach. Wynajem auta w Częstochowie może być rzeczą tanią, pod warunkiem, że przed ostatecznym zawarciem umowy zapoznamy się dokładnie z jej treścią oraz sprawdzimy stan techniczny wybranego pojazdu. Normalną praktyką firm jest bowiem sprawdzanie stanu technicznego zwracanego auta. Porównuje się wówczas jego stan do tego sprzed wynajmu, ewentualne uszkodzenia konfrontuje się ze zdjęciami, które posiada każdy wynajmowany pojazd. Należy zatem jeszcze przed podpisaniem dokumentu sprawdzić takie fotografie, porównać ze stanem faktycznym auta i dopiero decydować się na podpis. Nikt nie chce przecież płacić dodatkowej kary za zniszczenia, których nie spowodował!

Istotne będzie również ubezpieczenie auta, a pisząc dokładniej warunki ubezpieczenia. Awarie na drodze są rzeczą powszechną, trzeba się z nimi liczyć. Zanim zdecydujemy się więc odjechać wynajętym autem sprawdźmy, kto ponosi koszty odholowania pojazdu. Dobrze, jeśli jest to firma wypożyczająca auta, wówczas cena, jaką musimy zapłacić, ogranicza się wyłącznie do wynajęcia auta i zatankowania go. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu