Reklama Lubliniec Info

Lubliniecka parafia na kwarantannie przez najbliższy tydzień

Lubliniecka parafia pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu należąca do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej została objęta kwarantanną przez kilka najbliższych dni. Przypomnijmy, że duszpasterze z parafii oraz zakonnicy podjęli już wcześniej decyzję o samoizolacji, a msze odprawiane są przez księży z zewnątrz. Zamieszczamy komunikat parafii.

Kwarantanna do 18 października - jest decyzja sanepidu
W związku z wykryciem zarażenia wirusem SARS-CoV-2, które potwierdzono u jednego z duszpasterzy parafialnych, decyzją sanepidu wspólnota zakonna w Lublińcu objęta została kwarantanną do 18 października. W klasztorze znajduje się infirmeria dla chorych – przebywają na niej starsi i schorowani oblaci. Na piętrze wprowadzono dodatkowe obostrzenia, związane z bezpieczeństwem sanitarnym.

Pierwsze objawy grypopodobne u zakażanego zakonnika pojawiły się w środę. W związku z wysokim ryzykiem potencjalnej możliwości roznoszenia koronawirusa, ze względu na podejmowane posługi przez miejscową wspólnotę, a jednocześnie obecność współbraci z obniżoną odpornością, chorego skierowano na prywatne testy w kierunku stwierdzenia choroby COVID-19. Po dodatnim wyniku, wspólnota zakonna poddała się samoizolacji (w tym zawieszenie posługi w parafii dla kapłanów ze wspólnoty, odwołanie prac i zobowiązań misjonarskich), czekając na decyzje służb sanitarnych. W sobotę stacja epidemiologiczna w Lublińcu wyznaczyła kwarantannę do niedzieli 18 października.

Stan zdrowia chorego oblata jest stabilny – nie wymaga hospitalizacji.

źródło: Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu.

tagi:
2020-10-11 15:48:36

Galeria: Lubliniecka parafia na kwarantannie przez najbliższy tydzień

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x