Kolejne miejskie placówki oświatowe z kwarantanną

Kolejne miejskie placówki oświatowe z kwarantanną

13.10.2020 8:52
Czytanie treści strony dostępne

Kolejne miejskie placówki oświatowe mierzą się z problemem koronawirusa i skierowaniem nauczycieli, pracowników, uczniów czy przedszkolaków na kwarantannę. Jednocześnie nauczanie stacjonarne zmienia swoją formę na nauczanie zdalne. Do 16 października na kwarantannie będą przebywać osoby związane ze Szkołą Podstawową nr 1 i Przedszkolem Miejskim nr 4. Natomiast Przedszkole Miejskie nr 8 całkowicie zawiesiło swoją działalność. 

Szkoła Podstawowa nr 1
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 otrzymał w sobotę 10 października o godzinie 16:00 informację z sanepidu, że u jednego ucznia stwierdzono dodatni wynik badania. Dyrektor niezwłocznie  przekazał listę uczniów klasy do której uczęszcza dziecko oraz listę nauczycieli uczących w tej klasie, a także za pośrednictwem E-dziennika poinformował o zaistniałej sytuacji  rodziców.  Sprawa dotyczy klasy z 22 uczniami. Na kwarantannę skierowano wychowawcę klasy, nauczyciela wspomagającego,  anglistę i nauczyciela języka mniejszościowego oraz nauczyciela religii. Wszystkie te osoby objęte są kwarantanną do piątku 16 października. W tym czasie uczniowie będą odbywali lekcje zdalne. Pozostali uczniowie szkoły realizują obowiązek na normalnych zasadach.

Przedszkole Miejskie nr 4 
Kwarananną do piątku 16 października objęto 46 wychowanków wraz z rodzinami, 2 nauczycielki,   1 woźną i 1 pomoc nauczyciela.

Przedszkole Miejskie nr 8
Jak już pisaliśmy w weekend u dziecko otrzymało wynik pozytywny w badaniu na obecność koronawirusa. Dziecko z pozytywnym wynikiem miało kontakt z dyrektorem, 5 nauczycielami, intendentką i woźną. Na podstawie przeprowadzonego przez dyrektora placówki i rodziców wywiadu wynika, że 46 innych przedszkolaków kwalifikuje się na kwarantannę.
Od dzisiaj 13 października Przedszkole Miejskie nr 8 całkowicie zawiesza zajęcia do piątku 16 października.

Komentarze

Mieszkaniec 2020-10-13, 09:30:22
Zgłoś
Teraz dopiero powinien być lockdown

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu