Lubliniecki Sanepid przeciwny zdalnemu nauczaniu w szkołach

Lubliniecki Sanepid przeciwny zdalnemu nauczaniu w szkołach

15 października 2020, godz. 11:00
źródło: Aneta Konieczny, Starostwo Powiatowe
Udostępnij: Kopiuj link

Zarząd Powiatu ponownie - biorąc pod uwagę sygnały płynące od dyrektorów szkół, m.in. o dziewięciu klasach w Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza i jednej klasie w ZSO-T przebywających na kwarantannie i w pełni identyfikując się z obawami o zdrowie i życie zarówno uczniów jak i nauczycieli – wyraził swoje poparcie dla systemu nauki w formie zdalnej.

13 października na telekonferencji dyrektorzy szkół poinformowali wicestarostę Tadeusza Koninę o sytuacji w podległych im placówkach w związku z dramatycznym wzrostem zakażeń koronawirusem i - co za tym idzie – rosnącym niepokojem wśród młodzieży i nauczycieli. Dyrektorzy poinformowali również, iż zamierzają ponownie wystosować pismo do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego z prośbą o wyrażenie pozytywnej opinii na naukę w systemie zdalnym.

Pismo z prośbą o przejście na tryb nauki zdalnej wystosowane zostało również do Zarządu Powiatu, który po wnikliwej analizie podzielił obawy i niepokój płynące ze środowiska szkolnego i wyraził zgodę na przejście w tryb nauki zdalnej dla czterech szkół, dla których powiat jest organem prowadzącym(są to: Zespół Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza, Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych, Zespół Szkół Zawodowych i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego).

Niestety – wniosek dyrektorów szkół o organizację zdalnego nauczania w okresie od 19 do 30 października br. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu zaopiniował w środę negatywnie. Nauka więc – w dalszym ciągu – będzie odbywała się w systemie stacjonarnym.

Swoje zaniepokojenie tą sytuacją wyraził wicestarosta lubliniecki Tadeusz Konina - zastanawiam się skąd w Państwowym Powiatowym Inspektorze Sanitarnym istnieje takie silne przekonanie, że wie lepiej niż wszyscy inni. Jedna osoba, nie przywołując żadnych argumentów podejmuje decyzję za wszystkich.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu