Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

news

4 wskazówki, jak radzić sobie ze stale zakurzonymi szybami

23 stycznia 2021, godz. 12:28
Udostępnij: Kopiuj link

Mycie szyb to czynność, którą zazwyczaj wykonuje się rzadziej niż raz w miesiącu. Masz problem z zakurzonymi szybami? Wcale nie musisz zabierać się do mycia okien! Sprawdź kilka naszych sposobów na zapobieganie osadzaniu się kurzu.

Kurz na szybach to częsty widok nawet w przypadku, gdy często myjesz okna. Wystarczy parę dni po myciu, by na lśniących do tej pory szybach pojawił się nieestetyczny osad, który przy większym zagęszczeniu może czynić widok bardziej wyblakłym i zamazanym. Na szczęście jest parę sposobów, które mogą pomóc Ci w usunięciu kurzu, a nawet nie dopuścić do jego osadzenia się. Co możesz zrobić?

#1 Często wietrz mieszkanie

Ważna zasada, która pozwoli Ci zachować świeży zapach we wnętrzach, poprawić cyrkulację powietrza i pozwolić wnętrzom samoistnie się oczyszczać. Choć wraz z powietrzem do wnętrza mogą napływać pyłki i drobne zanieczyszczenia, kurzu na szybach z pewnością będzie mniej.

#2 Myj okna przynajmniej raz na miesiąc

Częstym problemem jest po prostu... zbyt rzadkie mycie. Dzięki nowoczesnym sprzętom czyszczenie okien jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze, dlatego możesz robić to częściej, niż tylko od święta, bez nadmiernego wysiłku.

#3 Zainwestuj w odkurzacz do szyb

To świetne rozwiązanie dla każdego perfekcjonisty. Odkurzacz do szyb wyposażony jest w drążek, który pozwala sięgać w trudniej dostępne miejsca. Podczas tradycyjnego mycia, często zdarza się, że wyższe partie okien nie są tak dobrze domyte ze względu na niedostępność. Z wykorzystaniem takiego urządzenia możesz natomiast czyścić szyby pod dowolnym kątem, również wyżej położone części szyb, bez sięgania po drabinę czy taboret. Odkurzacz Dry&Clean dostępny między innymi w ofercie Leifheit, czyni sprzątanie szybszym i wydajniejszym.

#4 Przepłukuj odkurzacz do szyb po każdym użyciu

W innym razie zanieczyszczenia mogą sprawić, że czyszczenie nie będzie tak wydajne, a urządzenie będzie pozostawiać smugi. Regularne przepłukiwanie gwarantuje pozbycie się wszystkich bakterii.

 

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu