news

4 wskazówki, jak radzić sobie ze stale zakurzonymi szybami

23.01.2021 12:28
Czytanie treści strony dostępne

Mycie szyb to czynność, którą zazwyczaj wykonuje się rzadziej niż raz w miesiącu. Masz problem z zakurzonymi szybami? Wcale nie musisz zabierać się do mycia okien! Sprawdź kilka naszych sposobów na zapobieganie osadzaniu się kurzu.

Kurz na szybach to częsty widok nawet w przypadku, gdy często myjesz okna. Wystarczy parę dni po myciu, by na lśniących do tej pory szybach pojawił się nieestetyczny osad, który przy większym zagęszczeniu może czynić widok bardziej wyblakłym i zamazanym. Na szczęście jest parę sposobów, które mogą pomóc Ci w usunięciu kurzu, a nawet nie dopuścić do jego osadzenia się. Co możesz zrobić?

#1 Często wietrz mieszkanie

Ważna zasada, która pozwoli Ci zachować świeży zapach we wnętrzach, poprawić cyrkulację powietrza i pozwolić wnętrzom samoistnie się oczyszczać. Choć wraz z powietrzem do wnętrza mogą napływać pyłki i drobne zanieczyszczenia, kurzu na szybach z pewnością będzie mniej.

#2 Myj okna przynajmniej raz na miesiąc

Częstym problemem jest po prostu... zbyt rzadkie mycie. Dzięki nowoczesnym sprzętom czyszczenie okien jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze, dlatego możesz robić to częściej, niż tylko od święta, bez nadmiernego wysiłku.

#3 Zainwestuj w odkurzacz do szyb

To świetne rozwiązanie dla każdego perfekcjonisty. Odkurzacz do szyb wyposażony jest w drążek, który pozwala sięgać w trudniej dostępne miejsca. Podczas tradycyjnego mycia, często zdarza się, że wyższe partie okien nie są tak dobrze domyte ze względu na niedostępność. Z wykorzystaniem takiego urządzenia możesz natomiast czyścić szyby pod dowolnym kątem, również wyżej położone części szyb, bez sięgania po drabinę czy taboret. Odkurzacz Dry&Clean dostępny między innymi w ofercie Leifheit, czyni sprzątanie szybszym i wydajniejszym.

#4 Przepłukuj odkurzacz do szyb po każdym użyciu

W innym razie zanieczyszczenia mogą sprawić, że czyszczenie nie będzie tak wydajne, a urządzenie będzie pozostawiać smugi. Regularne przepłukiwanie gwarantuje pozbycie się wszystkich bakterii.

 

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu