Rodzinne warsztaty – refleksje o czasie wspólnym

18 października w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyły się kreatywne warsztaty rodzinne. To kontynuacja cyklu rozpoczętego w wakacje. Tym razem przy twórczych stołach rodzice z dziećmi wykonali wspólny zegar. Wspólne przygotowywanie czasomierza okazało się punktem wyjścia do wielu rozmów. 

Pierwszym ciekawym odkryciem dla uczestników niedzielnego spotkania był w ogóle fakt, że sami mogą przygotować sobie zegar na ścianę. Do tej pory to było to raczej działanie zarezerwowane dla zegarmistrzów! Tymczasem materiały i wsparcie instruktorki – Moniki Klimzy-Gryc – pozwoliło im na realizację własnego pomysłu na zegar. Najpierw więc kreatywne rodziny zajęły się przygotowaniem powierzchni zegara, później jego malowaniem. Przyszedł również odpowiedni moment na ozdabianie i mechanizmu. 

Wspólna praca nad odmierzaczem czasu była też pretekstem do rozmów o tym, ile czasu rodzina spędza razem. Na wspólnych posiłkach, zabawie czy innych aktywnościach. Czasem wcale nie jest łatwo wygospodarować chociaż godzinę na bycie z sobą! Dlatego też rodziny w czasie „ozdabiania” swojego zegara zdecydowały oznaczyć czasoprzestrzenie na wspólne działania. Ciekawe, czy zegary będą odmierzać wtedy czas wolniej? :)

Warsztaty odbywały się według sprawdzonej i bezpieczniej zasady: jedna rodzina, jeden stół. Stanowiska do pracy ustawione były w odpowiedniej odległości, a wszystkie materiały dostępne na stołach. Dzięki temu w twórczej pracy rodziny mogły się czuć bezpiecznie. Wkrótce kolejne rodzinne warsztaty – informacje o nich pojawią się Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. 

tagi: lubliniec, mdk lubliniec, mdk, kultura, sekcje mdk
2020-10-21 09:53:12 MDK Lubliniec

Galeria: Rodzinne warsztaty – refleksje o czasie wspólnym

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
YO 2020-10-23, 08:08:42

Maseczka
Doskonały wzór jak nie nosić maseczki

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x