Praktycznie, twórczo i zdrowo – kolejne warsztaty dla seniorów w MDK

Praktycznie, twórczo i zdrowo – kolejne warsztaty dla seniorów w MDK

21 października 2020, godz. 9:54
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Na zajęciach z cyklu „Kreatywni 60+”, które odbywają się w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu, raz na jakiś czas seniorzy mogą wykonać przedmioty codziennego użytku. Były już torby, były podkładki na łyżki. 13 października na zajęciach nadarzyła się okazja, by wykonać praktyczne przyborniki.

Seniorki, które przybyły na warsztaty ochoczo zabrały się do pracy nad narzędziem pomagającym uporządkować przestrzeń. Panie miały do dyspozycji ogromne kawałki filcu w różnych kolorach. Najchętniej wybierane były jednak kolory jesienne – ciemnozielony, ciemnoczerwony. Każda twórczyni w swoim projekcie zadbała jednak o kontrastujące, ożywiające elementy. 
 
Oglądając seniorki przy warsztatowej pracy nie było wątpliwości, że każda z pań miała już w głowie pomysł na to, co w przyborniku schowa. Stąd na jednych przybornikach pojawiło się mnóstwo małych kieszonek, inne miały konkretne, duże kieszenie. Oryginalne projekty zostały zrealizowane w rzeczywistości – pozytywne efekty zaskoczyły chyba nawet twórczynie.  
 
W październiku miały odbyć się jeszcze jedno spotkanie z cyklu „Kreatywni 60+”. Warsztaty odbędą się, jednak w nieco zmienionej formie. Kreatywne paczki z materiałami i instrukcjami do wykonania ramek na zdjęcia dotrą bezpośrednio do seniorów. W ten sposób MDK współpracował twórczo z seniorami już wiosną. 
 
Takie działania kreatywne, dzięki którym można oderwać się choć na chwilę od trudnych informacji dobiegających z każdego kąta, to ważny element dbania o zdrowie psychiczne, a tym samym odporność.

Galeria: Praktycznie, twórczo i zdrowo – kolejne warsztaty dla seniorów w MDK

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu