Zmiana czasu z letniego na zimowy

Zmiana czasu z letniego na zimowy

23 października 2020, godz. 7:56
Udostępnij: Kopiuj link

Nadchodzący weekend będziemy mieli dłuższy. Niestety nie mamy na myśli dodatkowego dnia wolnego, ale jedną godzinę. W nocy z 24/25 października przechodzimy na czas zimowy. O godzinie 3:00 przestawimy zegarki o godzinę do tyłu, czyli na godzinę 2:00. Większość urządzeń cyfrowych, same zaktualizują poprawną godzinę, ale w przypadku tradycyjnych czasomierzy trzeba pamiętać o przesunięciu wskazówki o godzinę do tyłu. 

Podobnie jak w zeszłych latach po zmianie czasu składy pociągów kursujących w nocy dojadą do najbliższej stacji i będą odbywały godzinny postój. 

Warto również wcześniej odwiedzić stronę internetową swojego banku. Wiele instytucji może w prowadzić prace serwisowe i część usług może być niedostępna.

Koniec z przestawianiem zegarków?

Unia Europejska pozwala członkowskim krajom na określenie jednej, stałej strefy czasowej przez cały rok. Wg. badań właśnie Polacy są najbardziej zdecydowani do ujednolicenia czasu. Co prawda nie zostały jeszcze podjęte konkretne ustawy przez rząd, ale są zamierzenia, że na wiosnę 2021 raz ostatni przestawimy zegarki. Jakie to będzie miało dla nas przyszłe skutki przy przyjęciu "czasu letniego" na stałe, bowiem takie są propozycje. W najkrótszym dniu w roku tj. 21 grudnia, wschód słońca będzie o godz. 8:42 (zachód 16:25). Natomiast przyjęcie "czasu zimowego" spowoduje, że najdłuższy dzień w roku - 20 czerwca rozpocznie się już o godz. 3:14! A słońce zajdzie o godz. 20:00.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu