Podstawy dziergania w Galerii pod Glinianym Aniołem

Podstawy dziergania w Galerii pod Glinianym Aniołem

27 października 2020, godz. 8:13
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

19 i 20 października w zaciszu Galerii pod Glinianym Aniołem działającej w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyły się warsztaty szydełkowania. W pierwszej, jesiennej odsłonie tych spotkań uczestniczki poznały podstawy tworzenia przy użyciu szydełka i sznurka. 

Entuzjastów (a w zasadzie entuzjastek) dziergania przybywa. Nie ma co ukrywać – na jesienne długie wieczory taka twórczość wydaje się idealna.  

W podstawy szydełkowania wszystkie panie, które uczestniczyły w warsztatach, wdrażała Sabina Gajda. Jak na osoby początkujące – uczestniczki poradziły sobie całkiem nieźle z łańcuszkiem, słupkiem i półsłupkiem! Dzięki zdobyciu wiedzy o podstawowych splotach – panie wydziergały pierwsze podkładki na stół!

Co ciekawe, na szydełkowe spotkania docierają panie z Lublińca, a także bliższych i dalszych miast. Jedna z uczestniczek przebyła aż… 60 kilometrów by wdrożyć się w tajniki dziergania. 
Wygląda na to, że kultura i artystyczna twórczość jest ludziom niezbędna – zwłaszcza teraz - by dać głowie odetchnąć od niełatwej rzeczywistości.

Cykl „Pod Dzierganym Aniołem” – nawiązując do miejsca, w którym odbywają się spotkania - powstał dokładnie rok temu. Szydełkowe zajęcia w Galerii pod Glinianym Aniołem zawsze cieszyły się popularnością, a lista chętnych szybko się zapełniała.  Ze względów bezpieczeństwa tym uczestniczki warsztatów pracowały w dwóch mniejszych grupach. Organizatorzy zadbali też o odpowiedni dystans i komfort pracy.

Galeria: Podstawy dziergania w Galerii pod Glinianym Aniołem

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu