Pandemia a ogłoszenia lokalne - czy coś się zmieniło?

Pandemia a ogłoszenia lokalne - czy coś się zmieniło?

03.11.2020 8:53
Czytanie treści strony dostępne

Aktualnie chyba nie istnieje branża w naszym otoczeniu, której funkcjonowanie nie zostałoby zmienione przez pandemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia. Zmienił się sposób, w jaki pracujemy, spędzamy wolny czas, robimy zakupy czy uprawiamy sport. Większość niezbędnych zajęć i zadań przeniesionych zostało do internetu - i raczej niewiele wskazuje, by ta sytuacja miała ulec zmianie. Jak w tej nowej rzeczywistości odnaleźć się z zakupami przedmiotów z drugiej ręki i ogłoszeniami lokalnymi, których dotychczas wypatrywaliśmy na giełdach czy w gazetach?

Ogłoszenia lokalne w sieci - czy to ma sens?

Choć wydawać by się mogło, że osoby sprzedające meble, sprzęty AGD, samochody czy ubrania z drugiej ręki będą raczej niechętne do ogłaszania się w internecie, to czas pokazał, że zdecydowana większość użytkowników preferuje właśnie ten sposób kontaktu z klientami. Dlaczego? 

W sieci darmowe ogłoszenia dają możliwości dotarcia do znacznie szerszej liczby kupujących - osób, które znajdują się nie tylko w bezpośrednim sąsiedztwie, ale również tych znajdujących się w sąsiednich gminach czy powiatach. Ponadto można w nich zawrzeć więcej informacji - jak zdjęcia, materiały wideo, szerokie wyczerpujące opisy, numery telefonu oraz adres mailowy do korespondencji. Ponadto sprzedający nie muszą wychodzić z domu, by umieścić swoje ogłoszenie, dzięki czemu szybko, wygodnie i bez narażania siebie oraz bliskich mogą dotrzeć do tysięcy użytkowników. 

Możliwość bezpłatnego wystawienia niepotrzebnych przedmiotów daje okazję na szybką zamianę ich na pieniądze - a przecież w tym okresie spowolnienia gospodarczego każdemu z nas przydają się dodatkowe środki. Zamiast więc trzymać w domu nieużywane już meble, sprzęty czy ubrania, można łatwo przekazać je komuś, kto będzie z nich korzystał, otrzymując za to ich równowartość w postaci gotówki albo innych, interesujących nas rzeczy. 

Lokalne ogłoszenia w internecie - wygoda dla kupujących?

Niezależnie czy szukasz pracy, mieszkania do wynajęcia, używanego samochodu, mebli, sprzętów czy ubrań, to właśnie portale z ogłoszeniami lokalnymi są jednym z pierwszych kierunków, gdzie powinieneś skierować swoją uwagę. Dlaczego? 

Portale ogłoszeniowe skierowane do lokalnej społeczności pozwalają nam na zapoznanie się z ofertami znajdującymi się w pobliżu, bez wychodzenia z domu. Właśnie w ten sposób można uzyskać dostęp do setek ofert sprzedaży, wynajmu czy zatrudnienia, bez narażania swoich bliskich - co jest szczególnie ważne podczas pandemii. Korzystając z wbudowanych rozwiązań, można sortować i filtrować wyświetlane oferty według obranych przez siebie kategorii - ceny, daty dodania, odległości czy innych, typowych dla danego produktu lub usługi cech. Można również ustawić powiadomienia, by od razu po dodaniu oferty w interesującej nas kategorii otrzymać stosowną wiadomość na telefon albo komputer - dzięki temu nie przegapisz informacji o nowym ogłoszeniu. 

Na rynku nie brakuje serwisów oferujących podobne funkcjonalności. Jednak wyjątkowe miejsce pomiędzy nimi zajmuje serwis Pokato.pl. To właśnie tu możesz dodawać darmowe ogłoszenia, które przyporządkowane będą do jednej z 18 kategorii i wyświetlą się osobom mieszkającym w okolicy. Łatwe dodawanie bezpłatnych ofert, bezproblemowe nawigowanie po portalu i tysiące zadowolonych użytkowników - to wszystko sprawia, że Pokato jest dynamicznie rozwijającym się  serwisem z ogłoszeniami.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu