Warsztaty „na wynos” dla lublinieckich seniorów

Warsztaty „na wynos” dla lublinieckich seniorów

04.11.2020 9:43
MDK Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

27 października w Miejskim Domu Kultury miały odbyć się kolejne warsztaty z cyklu „Kreatywni 60+”.  Tym razem seniorzy mieli stworzyć oryginalne ramki na zdjęcia. I chociaż do wspólnego spotkania nie doszło, twórczy potencjał nie został wtrzymany! Jak to możliwe? 

Pracownicy MDK po raz kolejny znaleźli rozwiązanie sytuacji trudnej dla kultury – kiedy chce się działać, jednak nie można się spotkać. Dla chętnych seniorek i seniorów zostało przygotowanych 15 kreatywnych paczek. W każdej z nich znalazły się w nich materiały niezbędne do ozdobienia ramki na zdjęcia, a także szczegółowa instrukcja postępowania. Twórcy mogli zmienić w kreatywny warsztat swój dom. 

Pierwsze zdjęcia przyozdobionych już ramek zostały przesłane przez seniorki niecały tydzień po odebraniu kreatywnej paczki. Efekty twórczości nadal docierają do MDK. 

„Kreatywne paczki” to sposób działania, który pracownicy MDK „przetestowali” już z seniorkami i seniorami wiosną, podczas wprowadzenia pierwszych obostrzeń. Wówczas do seniorów dostarczane były paczki z materiałami niezbędnymi do wykonania glinianego anioła. Kreatywne paczki okazały się wtedy strzałem w dziesiątkę – dały radość i możliwość „odwrócenia” uwagi od trudnej codzienności. Organizatorzy liczą na taki efekt również w jesienno-zimowej edycji rozdawania kreatywnych paczek dla seniorów. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu