Nowe zasady bezpieczeństwa od 7 listopada

Premier oraz Minister Zdrowia rozszerzają zasady bezpieczeństwa. Szkoły przechodzą na pełną naukę zdalną łącznie z najmłodszymi klasami. Zamknięte zostaną kina, ośrodki kultury. Nowe restrykcje obowiązywać będą już od soboty 7 listopada.

Premier Mateusz Morawiecki:

- Rozszerzamy nauczanie zdalne również na klasy 1-3 i przedłużamy okresy nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada.
- Na wsparcie pracy zdalnej przez nauczycieli przeznaczamy rownież dodatkowy bon na zakup akcesoriów do pracy zdalnej - 500 zł.
- Na tym etapie bardzo zasadnicze ograniczenia dotkną wszystkie placówki kultury - teatry, kina, muzea, teatry, galerie, wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte, bo chcemy zmniejszyć ruch społeczny.
- Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla osób podróżujących w celach służbowych.
- Handel - w mniejszych sklepach do 100 m2 będzie mogła przebywać 1 os/10m2, a w sklepach pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii czy usług.

Szczegóły na grafice w galerii. Nowe zasady wchodzą w życie od soboty 7 listopada i trwać będą do 29 listopada.

tagi:
2020-11-04 14:11:46

Galeria: Nowe zasady bezpieczeństwa od 7 listopada

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x