Nowe zasady bezpieczeństwa od 7 listopada

Nowe zasady bezpieczeństwa od 7 listopada

4 listopada 2020, godz. 14:11
Udostępnij: Kopiuj link

Premier oraz Minister Zdrowia rozszerzają zasady bezpieczeństwa. Szkoły przechodzą na pełną naukę zdalną łącznie z najmłodszymi klasami. Zamknięte zostaną kina, ośrodki kultury. Nowe restrykcje obowiązywać będą już od soboty 7 listopada.

Premier Mateusz Morawiecki:

- Rozszerzamy nauczanie zdalne również na klasy 1-3 i przedłużamy okresy nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada.
- Na wsparcie pracy zdalnej przez nauczycieli przeznaczamy rownież dodatkowy bon na zakup akcesoriów do pracy zdalnej - 500 zł.
- Na tym etapie bardzo zasadnicze ograniczenia dotkną wszystkie placówki kultury - teatry, kina, muzea, teatry, galerie, wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte, bo chcemy zmniejszyć ruch społeczny.
- Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla osób podróżujących w celach służbowych.
- Handel - w mniejszych sklepach do 100 m2 będzie mogła przebywać 1 os/10m2, a w sklepach pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii czy usług.

Szczegóły na grafice w galerii. Nowe zasady wchodzą w życie od soboty 7 listopada i trwać będą do 29 listopada.

Galeria: Nowe zasady bezpieczeństwa od 7 listopada

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu