Co się dzieje z Projektami z Budżetu Obywatelskiego za 2019 rok?

Co się dzieje z Projektami z Budżetu Obywatelskiego za 2019 rok?

9 listopada 2020, godz. 9:53
Udostępnij: Kopiuj link

Jeszcze kilka tygodni temu wielu mieszkańców brało udział w Budżecie Obywatelskim na rok 2020, w którym oddano łącznie 1 118 głosów poparcia. Przypomnijmy, że w tym roku ponad 1/4 wszystkich głosów otrzymał projekt darmowej sterylizacji i kastracji dla kotów. Natomiast rok temu zwyciężył projekt wybieg dla psów „Psia Baza Zachód”. No właśnie... co z realizacją zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego 2019?

Budżet Obywatelski 2019

1. Zaprojektowanie i budowa "Wybiegu dla psów - Psia Baza Zachódw" przy ul. Wilniewczyca w Lublińcu
Projekt jest w trakcie realizacji i przewidywany termin zakończenia to 30 listopada 2020 r.
Wartość podpisanej umowy z wykonawcą 47 800,00 zł 

2. Karuzela Integracyjna
Projekt dotyczy instalacji karuzeli integracyjnej przeznaczonej dla dzieci niepełnosprawnych na Bulwarze Franciszka Grotowskiego. Projekt jest w trakcie realizacji i przewidywany termin zakończenia to 30 listopada 2020 r.
Wartość podpisanej umowy z wykonawcą 43 941,75 zł 

3. Letnie Kino Lublinieckie
Projekt nie został zrealizowany ze względu na zbyt wysoką ofertę przetargową.
Ogłoszenie ws. organizacji wydarzenia opublikowano 23 czerwca 2020 r. Termin składania ofert upływał 29 czerwca 2020 r. Zgodnie z treścią ogłoszenia Letnie Kino Lublinieckie miało ruszyć już 3 lipca. Łącznie planowano 10 wieczornych plenerowych pokazów filmowych odbywających się na tarasie Lubiteki. Jeden cykl (wieczór) składałby się z dwóch filmów - pierwszy dla dzieci, drugi dla dorosłych. 
Firma wykonująca zadanie miała zapewnić kompletny zestaw kinowy z projektorem, nagłośnieniem, obsługą dla 100 widzów, w tym zapewnienie leżaków.
Urząd Miejski przeznaczył na ten cel kwotę 18 tys. zł. Najniższa oferta opiewała na kwotę 30 tys. zł.

4. AED dla Twojego Serca
Projekt został zakończony i stacje z dostępnymi defibrylatorami do ratowania życia znajdują się na lublinieckim rynku, lublinieckim dworcu czy stadionie miejskim.
Koszt projektu z Budżetu Obywatelskiego 2019 wyniósł 17 623,35 zł


W przypadku projektów wybiegu dla psów i karuzeli integracyjnej nie ma pewności, że powstaną do końca bieżącego miesiąca, gdyż "ze względu na panującą epidemię koronawirusa termin wykonania projektów może ulec zmianie" - informuje nas Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu